Carboplatin-Ebewe skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Carboplatin-Ebewe skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Carboplatin-Ebewe skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Carboplatin-Ebewe. Pamiętaj również sprawdzić ceny Carboplatin-Ebewe bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Carboplatin-Ebewe skutki uboczne

Carboplatin-Ebewe skutki uboczne:

Znaczna mielotoksyczność: małopłytkowość (z liczbą płytek poniżej 50×109/l u 1/3 chorych już po pierwszej dawce) zwykle między 14 a 21 dniem po podaniu leku, normalizacja w ciągu 35 dni, leukopenia z nadirem między 14 a 28 dniem po podaniu leku i normalizacją w ciągu 42 dni, niekiedy niedokrwistość. Mielosupresja jest bardziej nasilona u chorych starszych, po chemioterapii innymi cytostatykami, w niewydolności nerek. Umiarkowana skaza krwotoczna, hipokalcemia, hipomagnezemia, hipokaliemia, hiperurykemia. Nefrotoksyczność: niewydolność nerek (wymuszona diureza nie jest wymagana jako metoda profilaktyczna), u chorych z już uszkodzoną czynnością nerek toksyczność leku jest większa (rola intensywnego nawadniania pozostaje nieustalona). Wymioty u połowy leczonych, w tym u 1/3 bardzo ciężkie, nudności (wymagana profilaktyka przeciwwymiotna). Reakcje nadwrażliwości, zwłaszcza rumień, świąd, gorączka, rzadko wstrząs anafilaktyczny. Ototoksyczność: szum w uszach, ubytek słuchu, zwłaszcza w zakresie wysokich częstotliwości. Zaburzenia czynności wątroby: zwiększenie aktywności aminotransferaz, fosfatazy zasadowej i stężenia bilirubiny – zwykle samoistnie ustępujące. Rzadko wyłysienie, gorączka, dreszcze, zaburzenia smaku.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Carboplatin-Ebewe skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Carboplatin-Ebewe?

Szukasz gdzie można kupić Carboplatin-Ebewe?

Oto lista aptek i sklepów z Carboplatin-Ebewe:

Cena Carboplatin-Ebewe

Chcesz poznać szczegółowe ceny Carboplatin-Ebewe?

Forum Carboplatin-Ebewe

Lista pytań na forum o Carboplatin-Ebewe:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Carboplatin-Ebewe skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *