Caelyx działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Caelyx działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Caelyx działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Caelyx. Pamiętaj również sprawdzić ceny Caelyx bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Caelyx działanie i stosowanie

Caelyx działanie i stosowanie:

Chlorowodorek doksorubicyny jest cytotoksycznym antybiotykiem antracyklinowym, otrzymywanym ze szczepu Streptomyces peucetius var. caesius. Dokładny mechanizm przeciwnowotworowej aktywności doksorubicyny nie jest znany. Uważa się, że zahamowanie syntezy DNA, RNA i syntezy białka jest odpowiedzialne za większość efektów cytotoksycznych. Jest to prawdopodobnie wynik wstawienia antracykliny między sąsiednie pary zasad w podwójnej helisie DNA, co uniemożliwia replikację DNA. Preparat jest długo przebywającą w krążeniu pegylowaną liposomalną postacią chlorowodorku doksorubicyny. Pegylowane liposomy zawierają wszczepione w powierzchnię segmenty hydrofilowego polimeru. Tak powstała ochronna otoczka, pozwala na przebywanie w krążeniu liposomów preparatu przez wydłużony czas. Osoczowe parametry farmakokinetyczne preparatu u ludzi znacznie odbiegają od opisywanych w literaturze dla standardowych preparatów doksorubicyny. Standardowy chlorowodorek doksorubicyny ulega rozległej dystrybucji tkankowej i szybkiej eliminacji. W przeciwieństwie profil farmakokinetyczny preparatu wskazuje, że jest on zamknięty w objętości płynu naczyniowego i że klirens doksorubicyny z krwi jest zależny od nośnika liposomalnego. T0,5 wynosił średnio 73,9 h.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Caelyx działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Caelyx?

Szukasz gdzie można kupić Caelyx?

Oto lista aptek i sklepów z Caelyx:

Cena Caelyx

Chcesz poznać szczegółowe ceny Caelyx?

Forum Caelyx

Lista pytań na forum o Caelyx:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Caelyx działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *