Zyllt działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Zyllt działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Zyllt działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Zyllt. Pamiętaj również sprawdzić ceny Zyllt bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Zyllt działanie i stosowanie? Napisz swój komentarz

Opinie o Zyllt

Sprawdź komentarze opinie o Zyllt:

Ocena średnia Zyllt:

Zyllt otrzymał ocenę średnią: 4,5
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 2 opinii

Gdzie kupić Zyllt?

Szukasz gdzie można kupić Zyllt?

Oto lista aptek i sklepów z Zyllt:

Cena Zyllt

Chcesz poznać szczegółowe ceny Zyllt?

Forum Zyllt

Lista pytań na forum o Zyllt:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Zyllt działanie i stosowanie

Zyllt działanie i stosowanie:

Preparat należy do grupy leków hamujących agregację płytek krwi. Zapobiega wiązaniu się adenozynodwufosforanu (ADP) z receptorami na powierzchni płytek krwi i aktywacji kompleksu GP IIb/IIIa, przez co hamuje agregację płytek zależną od ADP. Hamuje również agregację płytek krwi wywołaną przez inne czynniki pobudzające, ponieważ osłabia działanie ADP, który jest syntetyzowany w każdym przypadku uczynnienia płytek krwi i pobudza agregację pozostałych płytek krwi. Lek odwracalnie hamuje zdolności agregacyjne płytek krwi do końca ich życia. Powrót do prawidłowej czynności następuje wraz z powstaniem nowej generacji płytek. W przypadku stałego podawania zahamowanie agregacji płytek krwi występuje już w pierwszym dniu leczenia, stopniowo wzrasta i osiąga szczytową wartość w trzecim do siódmego dnia od początku regularnego zażywania leku. Przy stałym podawaniu dawki średni stopień inhibicji wynosi 40-60%. Po zaprzestaniu zażywania leku jego wpływ na agregację płytek i czas krwawienia zanika po 5 dniach. Wchłania się szybko i w znacznym stopniu wiąże się odwracalnie z białkami osocza. Klopidogrel jest prolekiem. Ulega biotransformacji w wątrobie. Czynny metabolit, który jest pochodną tiolową, powstaje w wyniku utlenienia klopidogrelu do 2-okso-klopidogrelu i jego późniejszej hydrolizy. Proces utleniania zachodzi przy udziale cytochromu P-450. Czynny metabolit, który został wyizolowany jedynie in vitro, wiąże się szybko i nieodwracalnie z receptorami w błonie komórkowej płytek krwi i w ten sposób hamuje ich agregację. 50% leku wydala się z moczem, a 46% z kałem. T0,5 głównego metabolitu wynosi 8 h.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Zyllt działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Zyllt działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *