Ipres long 1,5 działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ipres long 1,5 działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ipres long 1,5 działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ipres. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ipres bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Ipres long 1,5 działanie i stosowanie? Napisz swój komentarz

Gdzie kupić Ipres?

Szukasz gdzie można kupić Ipres?

Oto lista aptek i sklepów z Ipres:

Cena Ipres

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ipres?

Forum Ipres

Lista pytań na forum o Ipres:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Ipres long 1,5 działanie i stosowanie

Ipres long 1,5 działanie i stosowanie:

Indapamid jest pochodną sulfonoamidu, zawierającą pierścień indolowy. Farmakologicznie indapamid zaliczany jest do leków moczopędnych, które działają poprzez hamowanie reabsorpcji sodu w proksymalnej części kanalika dystalnego nerki. Powoduje to wzrost wydalania z moczem jonów sodowych i chlorkowych, a w mniejszym stopniu również jonów potasowych i magnezowych. W konsekwencji zwiększa się ilość oddawanego moczu, a zmniejsza objętość osocza, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. W badaniach klinicznych obserwowano, że działanie przeciwnadciśnieniowe leku podawanego w monoterapii utrzymuje się przez 24 h. Działanie przeciwnadciśnieniowe indapamidu jest także związane z poprawą podatności tętnic i zmniejszeniem oporu obwodowego. Indapamid stosowany w leczeniu przewlekłym zmniejsza przerost mięśnia lewej komory serca. Podawanie większych dawek indapamidu zwiększa diurezę, nie nasilając działania przeciwnadciśnieniowego. Nie należy zwiększać dawki, jeśli obniżenie ciśnienia tętniczego po zastosowaniu 1,5 mg indapamidu na dobę jest niewystarczające. W takiej sytuacji celowe jest dołączenie innego leku przeciwnadciśnieniowego. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym indapamid, podawany długotrwale nie wpływa na metabolizm tłuszczów i węglowodanów.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ipres long 1,5 działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ipres long 1,5 działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *