Ipertrofan działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ipertrofan działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ipertrofan działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ipertrofan. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ipertrofan bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Ipertrofan działanie i stosowanie? Napisz swój komentarz

Gdzie kupić Ipertrofan?

Szukasz gdzie można kupić Ipertrofan?

Oto lista aptek i sklepów z Ipertrofan:

Cena Ipertrofan

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ipertrofan?

Forum Ipertrofan

Lista pytań na forum o Ipertrofan:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Ipertrofan działanie i stosowanie

Ipertrofan działanie i stosowanie:

Mepartrycyna (ester metylowy partrycyny) jest półsyntetyczną substancją, wyizolowaną z podłoża hodowli szczepu Streptomyces aureofaciens. Posiada właściwości przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniakowe. Nie wykazano jej wpływu na florę przewodu pokarmowego. U mężczyzn stopniowo wraz z wiekiem dochodzi do zaburzenia stosunku stężeń androgenów i estrogenów. Względny nadmiar estrogenów jest istotnym czynnikiem przyspieszającym rozrost gruczołu krokowego, jednocześnie estrogeny w obrębie gruczołu krokowego odgrywają rolę czynnika stymulującego proces zapalny. Działanie mepartrycyny polega na tworzeniu nieodwracalnych kompleksów ze sterolami doprowadzając do ich zwiększonego wydalania z organizmu, szczególnie dotyczy to estrogenów. W konsekwencji wzrasta wydalanie estrogenów z kałem, a spada ich stężenie w osoczu. Zmniejszeniu ulega też liczba receptorów estrogenowych i androgenowych w gruczole krokowym. Zwiększone wydalanie cholesterolu z kałem obniża jego stężenie w gruczole krokowym i cholesterol przestaje być dostępny jako prekursor hormonów płciowych. Badano wpływ mepartrycyny na obraz mikroskopowy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego u mężczyzn, gdzie po 30 dniach stosowania stwierdzono zmniejszenie zmian w obrębie tkanki nabłonkowej oraz mięśniowej gruczołu, a także zaznaczone ustąpienie nacieku zapalnego. W badaniach klinicznych, w tym kontrolowanych placebo, stwierdzono złagodzenie dolegliwości i objawów, jak również zwiększenie maksymalnego przepływu cewkowego, przy czym efekt ten jest znamiennie większy od efektu placebo. Działanie mepatrycyny może ujawnić się już po 4 tyg. leczenia. Mepartrycyna pośrednio wpływa na tzw. środowisko hormonalne gruczołu krokowego, jednocześnie stężenia FSH, PRL i LH pozostają niezmienione. Lek nie modyfikuje stężenia swoistego antygenu sterczowego PSA.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ipertrofan działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ipertrofan działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *