citabax przeciwskazania, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Citabax przeciwskazania.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Citabax przeciwskazania i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Citabax. Pamiętaj również sprawdzić ceny Citabax bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Citabax przeciwskazania

Citabax przeciwskazania:


Nadwrażliwość na składniki preparatu. Jednoczesne leczenie inhibitorami MAO – powinno upłynąć minimum 14 dni od zaprzestania leczenia nieselektywnymi inhibitorami MAO oraz co najmniej jeden dzień w przypadku stosowania moklobemidu. Inhibitory MAO można włączyć do terapii po upływie co najmniej 7 dni od odstawienia citalopramu. Bezpieczeństwo stosowania leku u pacjentów w wieku poniżej 18 lat nie zostało ustalone, dlatego nie zaleca się stosowania.
Preparat nie powinien być stosowany w leczeniu dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, ze względu na zwiększone ryzyko występowania zachowań samobójczych (próby samobójcze oraz myśli samobójcze) oraz wrogości (agresja, zachowania buntownicze i przejawy gniewu). Jeżeli, w oparciu o istniejącą potrzebę kliniczną zostanie podjęta decyzja o leczeniu, pacjent powinien być uważnie obserwowany pod kątem wystąpienia zachowań samobójczych. U pacjentów z cukrzycą leczenie citalopramem może utrudniać kontrolę stężenia glukozy we krwi, najprawdopodobniej z powodu ustępowania objawów depresji – może być konieczna modyfikacja dawek insuliny i/lub doustnych leków przeciwcukrzycowych. W przypadku wystąpienia napadów padaczkowych należy natychmiast odstawić lek. Preparat nie powinien być stosowany u pacjentów z niestabilną padaczką, a pacjenci z dobrze kontrolowaną padaczką powinni być uważnie monitorowani. Preparat należy odstawić w razie zwiększenia częstości napadów padaczkowych. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku jednoczesnej terapii elektrowstrząsami. Citalopram powinien być stosowany z zachowaniem ostrożności u pacjentów z manią lub hipomanią w wywiadzie. Należy odstawić preparat jeśli pacjent wchodzi w fazę manii. Ryzyko samobójstwa rośnie w początkowym okresie powrotu do zdrowia – należy uważnie obserwować pacjentów w ciągu pierwszych kilku lub kilkunastu tyg. leczenia. Należy zachować ostrożność u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia oraz przyjmujących leki, które mogą wpływać na czynność płytek krwi. U niektórych pacjentów z zespołem lęku napadowego (napadami paniki) na początku leczenia obserwuje się nasilone objawy lękowe. Rozpoczęcie leczenia od małej dawki początkowej zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia działania lękotwórczego. Pacjenci w podeszłym wieku są szczególnie narażeni na wystąpienie hiponatremii. Brak danych odnośnie stosowania leku w przypadku ciężkiej niewydolności nerek (klirens kreatyniny

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Citabax przeciwskazania, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Citabax

Sprawdź komentarze opinie o Citabax:

Ocena średnia Citabax:

Citabax otrzymał ocenę średnią: 3,3
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 64 opinii

Gdzie kupić Citabax?

Szukasz gdzie można kupić Citabax?

Oto lista aptek i sklepów z Citabax:

Cena Citabax

Chcesz poznać szczegółowe ceny Citabax?

Forum Citabax

Lista pytań na forum o Citabax:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Opinie o citabax przeciwskazania (1)

  1. u mnie super…już po paru tabletkach poczułam sie dużo lepiej,wróciły chęci do życia i jest ok. :)

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o citabax przeciwskazania.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *