Celipres 100 działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Celipres 100 działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Celipres 100 działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Celipres. Pamiętaj również sprawdzić ceny Celipres bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Celipres 100 działanie i stosowanie

Celipres 100 działanie i stosowanie:

Celiprolol jest kardioselektywnym, rozpuszczalnym w wodzie antagonistą (hamuje aktywność) receptora adrenergicznego typu β1. Wykazuje częściową aktywność β2-sympatykomimetyczną, łagodnie rozszerza naczynia krwionośne. Celiprolol zmniejsza całkowity opór przepływu krwi przez naczynia krwionośne oraz ciśnienie tętnicze wpływając w nieznacznym stopniu na spoczynkową częstość rytmu serca. Celiprolol obniża rozkurczowe i skurczowe ciśnienie krwi i zwiększa frakcję wyrzutową lewej komory oraz przepływ krwi przez płuca. Po podaniu doustnym maks. stężenie celiprololu w osoczu występuje po 2-3 h. Biodostępność celiprololu jest zależna od dawki. Wchłanianie może ulec obniżeniu pod wpływem pokarmu lub w wyniku równoczesnego podania teofiliny. Dlatego pacjenci leczeni celiprololem nie powinni przyjmować teofiliny. Po doustnym podaniu dawek celiprololu od 100 do 600 mg średnie jego stężenia w osoczu wynoszą odpowiednio od 300 do 3000 µg/L. Celiprolol wiąże się z białkami osocza w około 25%; w minimalnym stopniu ulega metabolizmowi. T0,5 celiprololu wynosi 4-5 h. Około 15% przyjętej doustnie dawki jest wydalane z moczem, reszta z kałem.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Celipres 100 działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Celipres

Sprawdź komentarze opinie o Celipres:

Gdzie kupić Celipres?

Szukasz gdzie można kupić Celipres?

Oto lista aptek i sklepów z Celipres:

Cena Celipres

Chcesz poznać szczegółowe ceny Celipres?

Forum Celipres

Lista pytań na forum o Celipres:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Celipres 100 działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *