Zonegran w ciąży, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Zonegran w ciąży.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Zonegran w ciąży i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Zonegran. Pamiętaj również sprawdzić ceny Zonegran bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Zonegran w ciąży? Napisz swój komentarz

Gdzie kupić Zonegran?

Szukasz gdzie można kupić Zonegran?

Oto lista aptek i sklepów z Zonegran:

Cena Zonegran

Chcesz poznać szczegółowe ceny Zonegran?

Forum Zonegran

Lista pytań na forum o Zonegran:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Zonegran w ciąży

Zonegran w ciąży:

Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować odpowiednie metody antykoncepcji w trakcie leczenia produktem i przez 1 m-c po jego zakończeniu. Brak wystarczających danych dotyczących stosowania produktu u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach wykazały szkodliwy wpływ na rozród. Zagrożenie dla człowieka nie jest znane. Nie wolno stosować produktu w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne w opinii lekarza, leczenie należy prowadzić jedynie wtedy, kiedy uzna się, że potencjalne korzyści przewyższają ryzyko dla płodu. Jeżeli pacjentka planuje ciążę, należy zweryfikować konieczność stosowania leczenia przeciwpadaczkowego. Zaleca się staranne monitorowanie stanu kobiet otrzymujących preparat. Kobiety w wieku rozrodczym powinny otrzymać specjalistyczną poradę umożliwiającą wybór odpowiedniej metody leczenia podczas ciąży, a także otrzymać specjalistyczne informacje na temat możliwego wpływu produktu na płód. Przed rozpoczęciem leczenia należy przeprowadzić z pacjentką rozmowę na temat bilansu zagrożeń i korzyści. Ryzyko wad wrodzonych jest 2-3-krotnie większe u dzieci matek otrzymujących przeciwpadaczkowe produkty lecznicze. Najczęściej opisuje się rozszczep podniebienia, wady rozwojowe układu sercowo-naczyniowego oraz cewy nerwowej. Skojarzone leczenie przeciwpadaczkowe może być związane z większym ryzykiem wrodzonych wad rozwojowych niż monoterapia. Nie należy nagle przerywać stosowania leków przeciwpadaczkowych ze względu na możliwość wystąpienia drgawek z odstawienia i poważnych powikłań u matki i dziecka. Lek jest wydzielany z mlekiem w stężeniu podobnym do stężenia w osoczu matki. Należy zadecydować o przerwaniu karmienia piersią lub odstawieniu (wstrzymaniu) podawania produktu. Ze względu na długi okres retencji zonisamidu w organizmie karmienie piersią można podjąć na nowo nie wcześniej niż po upływie 1-go m-ca po zakończeniu leczenia zonisamidem.

Ciąża – trymestr 1 – Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.

Ciąża – trymestr 2 – Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.

Ciąża – trymestr 3 – Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Zonegran w ciąży, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Zonegran w ciąży.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *