Glucophage skutki uboczne

Informacje o Glucophage skutki uboczne

Glucophage skutki uboczne:

Kwasica mleczanowa jest rzadkim, ale poważnym powikłaniem metabolicznym, które może wystąpić na skutek kumulacji metforminy, zwiększonego wytwarzania mleczanu lub gorszego jego zużytkowania; często kończy się zgonem, szczególnie u osób w podeszłym wieku (czynnikami sprzyjającymi rozwojowi tego powikłania są istotne zaburzenia perfuzji tkankowej, odwodnienie, niedotlenienie, zaburzenie czynności wątroby, w której odbywa się eliminacja mleczanów). Wystąpić mogą, najczęściej przejściowo: biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia, bóle brzucha, brak apetytu, metaliczny posmak w ustach (często skuteczne jest przejściowe zmniejszenie dawki lub przyjmowanie leku w trakcie posiłku). W przypadku przedłużającej się biegunki lub wymiotów lek należy odstawić (zagrożenie odwodnieniem). Pomimo zmniejszonego wchłaniania wit. B12 i kwasu foliowego niedokrwistość megaloblastyczna występuje rzadko.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Glucophage skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Glucophage


Sprawdź komentarze opinie o Glucophage:


Ocena średnia Glucophage:

Glucophage otrzymał ocenę średnią: 3,4
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 7 opinii

Gdzie kupić Glucophage?

Szukasz gdzie można kupić Glucophage?

Oto lista aptek i sklepów z Glucophage:

Forum Glucophage

“Glucophage skutki uboczne” - 2 komentarze

  1. Glucophage skutki uboczne #

    Lek nie nadaje się do użytku – ostra biegunka , uczulenie czerwone plamy na dłoniach już po 2 tabletkach,

  2. Glucophage skutki uboczne #

    Po zażyciu już 2 tabletek miałem straszną biegunkę oraz czerwone wykwity na skórze dłoni /uczulenie / dzięki za takie leki ze skutkami ubocznymi nadaję się lek do kosza na śmieci , więcej nie !

A jak było u Ciebie?
Napisz swoją opinię o Glucophage skutki uboczne