fluoksetyna skutki uboczne

Informacje o Fluoksetyna skutki uboczne

Fluoksetyna skutki uboczne:

Objawy ogólne: objawy nadwrażliwości – świąd, wysypka, pokrzywka, reakcje anafilaktoidalne, zapalenie naczyń, reakcje przypominające chorobę posurowiczą, obrzęk naczynioruchowy, dreszcze, zespół serotoninowy, nadwrażliwość na światło. Układ pokarmowy: nudności, wymioty, biegunka, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie jamy ustnej, brak apetytu, zaburzenia smaku, zaburzenia połykania, dyspepsja, rzadko notowano nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych czynności wątroby, bardzo rzadko idiosynkratyczne zapalenie wątroby. Układ nerwowy: bóle głowy, zaburzenia snu tj. bezsenność, nadmierna senność, koszmary senne, zawroty głowy, anoreksja, uczucie zmęczenia, euforia, przemijające zaburzenia ruchowe (skurcze mięśni, ataksja, drżenie, drgawki kloniczne mięśni), napady padaczkowe, niepokój psychoruchowy. Omamy, reakcje maniakalne, splątanie, pobudzenie, lęk, nerwowość, zaburzenia koncentracji i procesu myślenia (depersonalizacja), napady paniki – mogą być spowodowane przez chorobę podstawową. Układ moczowo-płciowy: zaburzenia częstości oddawania moczu, zatrzymanie moczu, zwiększenie stężenia prolaktyny we krwi, mlekotok, zaburzenia seksualne (opóźnienie lub brak ejakulacji, brak orgazmu), przedłużona erekcja (priapizm). Inne objawy: łysienie, ziewanie, zaburzenia widzenia (niewyraźne widzenie, rozszerzenie źrenic), pocenie się, rozszerzenie naczyń, bóle stawów, bóle mięśni, niedociśnienie ortostatyczne, tachykardia, wybroczyny. Rzadko donoszono o występowaniu krwawień. Hiponatremia: u niektórych pacjentów stwierdzono hiponatremię (stężenie sodu w surowicy poniżej 110 mml/l), która ustępowała po odstawieniu fluoksetyny. W niektórych przypadkach przyczyną hiponatremii prawdopodobnie było nieprawidłowe wydzielanie hormonu antydiuretycznego. Większość doniesień dotyczyła pacjentów w podeszłym wieku, pacjentów otrzymujących leki moczopędne lub pacjentów odwodnionych. Układ oddechowy: zapalenie gardła, duszność. Sporadycznie obserwowano stany zapalne z różnorodnymi zmianami histopatologicznymi i/lub zwłóknienie w obrębie płuc, w których jedynym objawem poprzedzającym była duszność. Po zakończeniu leczenia lekami z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny donoszono o występowaniu objawów odstawiennych. Dostępne dane nie potwierdzają, że jest to związane z uzależnieniem lekowym. Objawy odstawienne to: zawroty głowy, parestezje, ból głowy, lęk, nudności. Większość objawów jest łagodna i ustępuje samoistnie. Rzadko po fluoksetynie występowały takie objawy. Stężenia fluoksetyny i norfluoksetyny po zakończeniu leczenia zmniejszają się w osoczu krwi stopniowo, dzięki temu nie ma potrzeby stopniowego zmniejszania dawki w razie zakończenia terapii.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Fluoksetyna skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Fluoksetyna


Sprawdź komentarze opinie o Fluoksetyna:


Ocena średnia Fluoksetyna:

Fluoksetyna otrzymał ocenę średnią: 4,3
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 14 opinii

Gdzie kupić Fluoksetyna?

Szukasz gdzie można kupić Fluoksetyna?

Oto lista aptek i sklepów z Fluoksetyna:

Forum Fluoksetyna

Lista pytań na forum o Fluoksetyna:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

“fluoksetyna skutki uboczne” - 3 komentarze

  1. fluoksetyna skutki uboczne #

    u mnie fluoksetyna nie przyniosla wiekszych skutkow ubocznych.najgorsza dla mnie dolegliwoscia byla zbyt mala ilosc snu po tym leku,a ja uwielbiam spac!budze sie o 2 w nocy i trudno jest mi znowu zasnac.drugim skutkiem ubocznym jest uporczywe ziewanie,robie to przez caly dzien,az mnie twarz boli,mam nadzieje ze to kiedys minie.

  2. fluoksetyna skutki uboczne #

    Pieczenie języka,zanik apetytu-ale nie chudłam a wręcz troszkę przytułam,suchość w jamie ustnej,szczękościsk,zanik pamięci,nadmierna senność,roztrój żołądka,dezorientacja,częste napady płaczu w nocy bez powodu,myśli samobójcze ale w umiarkowanym stopniu,wrażliwość na zapachy np. perfum a potem ogromny ból głowy-oto moje skutki uboczne jakie doświadczyłam biorąc seronil przez pierwsze 1.5 miesiąca.To niestety są minusy,plusy natomiast są takie że Seronil mnie maksymalnie wyciszył,stałam się oazą spokoju ale dopiero w 2 miesiącu leczenia , wróciła mi chęć na taką prostą rzecz, jak chodzby nawet samodzielne wyjście z domu na spacer,w przypadku gdzie wcześniej prawie nie wychodziłam z domu,tylko do najbliższego sklepu spożywczego po tzw. podstawy….chleb,mleko itd…i do domu.Depresja jest straszna zwłaszcza jak człowiek w samotności musi się z nią zmagać dzień po dniu sam na sam.

  3. fluoksetyna skutki uboczne #

    Przy początkowym stosowaniu moim skutkiem ubocznym jest straszny ból głowy ;(

A jak było u Ciebie?
Napisz swoją opinię o fluoksetyna skutki uboczne