Brymont skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Brymont skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Brymont skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Brymont. Pamiętaj również sprawdzić ceny Brymont bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Brymont skutki uboczne

Brymont skutki uboczne:

Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi leku są suchość błon śluzowych jamy ustnej, przekrwienie spojówek oraz uczucie pieczenia/kłucia, występujące u 22 do 25% pacjentów. Działania niepożądane są na ogół przemijające i rzadko o ciężkości wymagającej odstawienia leku. W badaniach klinicznych objawy reakcji alergicznych ze strony oczu występowały u 12,7% pacjentów (powodując odstawienie leku przez 11,5% pacjentów); u większości pacjentów powyższe działania niepożądane występowały pomiędzy 3 i 9 miesiącem leczenia. Zaburzenia układu immunologicznego: (niezbyt często) układowe reakcje alergiczne. Zaburzenia psychiczne: (niezbyt często) depresja; (bardzo rzadko) bezsenność. Zaburzenia układu nerwowego: (bardzo często) ból głowy, ospałość; (często) zawroty głowy, zaburzenia smaku; (bardzo rzadko) omdlenia. Zaburzenia oka: (bardzo często) podrażnienie oka, w tym reakcje alergiczne (przekrwienie, uczucie palenia i kłucia, świąd, uczucie obecności ciała obcego w oku, pęcherzykowe zapalenie spojówek), niewyraźne widzenie; (często) miejscowe podrażnienie (przekrwienie i obrzęk powieki, zapalenie powieki, obrzęk i wydzielina ze spojówki, ból i łzawienie oka), światłowstręt, nadżerka rogówki, powierzchniowe punkcikowate zapalenie rogówki, suchość oka, zbielenie spojówek, zaburzenia widzenia, zapalenie spojówki; (bardzo rzadko) zapalenie tęczówki (zapalenie błony naczyniowej przedniego odcinka oka), zwężenie źrenicy. Zaburzenia serca: (niezbyt często) kołatanie, arytmia (w tym rzadkoskurcz i częstoskurcz). Zaburzenia naczyniowe: (bardzo rzadko) nadciśnienie, niedociśnienie. Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: (często) objawy ze strony górnych dróg oddechowych; (niezbyt często) suchość błony śluzowej nosa; (rzadko) duszność. Zaburzenia żołądka i jelit: (bardzo często) suchość w jamie ustnej; (często) objawy ze strony żołądka i jelit. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: (bardzo często) zmęczenie; (często) astenia. W przypadku stosowania brymonidyny jako części leczenia wrodzonej jaskry, u noworodków i niemowląt przyjmujących brymonidynę obserwowano objawy przedawkowania leku, takie jak utrata przytomności, niedociśnienie, hipotonia, rzadkoskurcz, hipotermia, sinica oraz bezdech. W badaniu fazy III z okresem obserwacji 3 m-cy, z udziałem dzieci w wieku 2-7 lat z jaskrą, która była niewystarczająco wyrównana za pomocą β-adrenolityków, opisywano wysoką częstość występowania ospałości (55%) w związku ze stosowaniem brymonidyny w leczeniu wspomagającym. U 8% dzieci działanie to było ciężkie i prowadziło do odstawienia leku u 13% dzieci. Częstość występowania ospałości malała wraz z wiekiem i była najniższa w grupie dzieci w wieku 7 lat (25%), ale była bardziej związana z mc., występując częściej u dzieci o mc. ≤ 20 kg (63%) w porównaniu z dziećmi o mc. >20 kg (25%).

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Brymont skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Brymont?

Szukasz gdzie można kupić Brymont?

Oto lista aptek i sklepów z Brymont:

Cena Brymont

Chcesz poznać szczegółowe ceny Brymont?

Forum Brymont

Lista pytań na forum o Brymont:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Brymont skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *