Tetraspan skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Tetraspan skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Tetraspan skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Tetraspan. Pamiętaj również sprawdzić ceny Tetraspan bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Tetraspan skutki uboczne? Napisz swój komentarz

Gdzie kupić Tetraspan?

Szukasz gdzie można kupić Tetraspan?

Oto lista aptek i sklepów z Tetraspan:

Cena Tetraspan

Chcesz poznać szczegółowe ceny Tetraspan?

Forum Tetraspan

Lista pytań na forum o Tetraspan:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Tetraspan skutki uboczne

Tetraspan skutki uboczne:

Najczęściej obserwowane działania niepożądane mają bezpośredni związek z działaniem leczniczym roztworów skrobi oraz podawaną objętością, tj. rozcieńczeniem krwi w wyniku wypełnienia przestrzeni wewnątrznaczyniowych bez jednoczesnego podania składników krwi. Może również wystąpić rozcieńczenie czynników krzepnięcia. Obserwowano ciężkie reakcje anafilaktyczne/rzekomoanafilaktyczne i mogą one wymagać natychmiastowego działania. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: (bardzo często) zmniejszenie wartości hematokrytu i obniżenie stężenia białek osocza; (często) rozcieńczenie czynników krzepnięcia, wydłużenie czasu krwawienia i APTT, zmniejszenie aktywności kompleksu FVIII/vWF – działanie występuje po podaniu stosunkowo dużych objętości hydroksyetyloskrobi i może mieć wpływ na krzepnięcie krwi. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: (nieznana) uszkodzenie wątroby. Zaburzenia układu immunologicznego: (rzadko) reakcje anafilaktyczne/ rzekomoanafilaktyczne o różnym natężeniu. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: (nieznana) uszkodzenie nerek. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: (niezbyt często) świąd, który słabo reaguje na jakiekolwiek leczenie – świąd ten może wystąpić kilka tyg. po zakończeniu inf. skrobi i może się utrzymywać przez wiele m-cy. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego działania niepożądanego nie zostało wystarczająco zbadane dla produktu leczniczego 100 mg/ml. Badania diagnostyczne: (bardzo często) zwiększenie aktywności α-amylazy w surowicy – jest to skutek wytworzenia kompleksu amylazy z hydroksyetyloskrobią, o opóźnionej eliminacji nerkowej i pozanerkowej. Nie należy tego błędnie interpretować jako dowodu na zaburzenia trzustki. Po podaniu hydroksyetyloskrobi mogą wystąpić reakcje anafilaktyczne/rzekomoanafilaktyczne o różnym natężeniu, które nie zależą od dawki. Dlatego należy uważnie monitorować wszystkich pacjentów otrzymujących infuzję skrobi, w celu wykrycia reakcji anafilaktycznych/rzekomoanafilaktycznych. W przypadku wystąpienia reakcji anafilaktycznej/rzekomoanafilaktycznej inf. należy natychmiast przerwać i wdrożyć standardowe leczenie. Na podstawie przeprowadzonych badań nie jest możliwe ustalenie, którzy pacjenci mogą ucierpieć w wyniku reakcji anafilaktycznej/rzekomoanafilaktycznej, jak również przebiegu oraz natężenie takiej reakcji. Nie wykazano, aby profilaktyczne stosowanie kortykosteroidów miało działanie zapobiegawcze.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Tetraspan skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Tetraspan skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *