Eviplera dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Eviplera dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Eviplera dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Eviplera. Pamiętaj również sprawdzić ceny Eviplera bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Eviplera dawkowanie

Eviplera dawkowanie:

Terapia powinna zostać rozpoczęta przez lekarza mającego doświadczenie w leczeniu zakażeń HIV. Dorośli: 1 tabl. zażywana doustnie raz/dobę. Produkt należy przyjmować z posiłkiem. W przypadku, gdy wskazane jest zaprzestanie leczenia jedną z substancji czynnych produktu lub gdy niezbędna jest modyfikacja dawkowania, można skorzystać z dostępnych w obrocie produktów zawierających samą emtrycytabinę, sam chlorowodorek rylpiwiryny lub sam fumaran tenofowiru dizoproksylu. Należy zapoznać się z Charakterystykami Produktów Leczniczych tych leków. Jeżeli pacjent pominął dawkę produktu i minęło mniej niż 12 h od zwykłej pory przyjmowania dawki, powinien jak najszybciej przyjąć produkt z posiłkiem i powrócić do poprzedniego schematu dawkowania. Jeżeli pacjent pominął dawkę produktu i minęło więcej niż 12 h, nie powinien przyjmować pominiętej dawki i po prostu powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Jeśli w ciągu 4 h od przyjęcia produktu u pacjenta wystąpiły wymioty, powinien przyjąć kolejną tabl. produktu z posiłkiem. Jeśli wymioty wystąpią po upływie więcej niż 4 h od przyjęcia produktu, nie jest konieczne przyjmowanie drugiej dawki produktu aż do następnej regularnie wyznaczonej dawki. Produktu nie badano u pacjentów w wieku powyżej 65 lat. Należy zachować ostrożność podając produkt pacjentom w podeszłym wieku. Leczenie produktem prowadziło do wczesnego, małego zwiększenia średniego stężenia kreatyniny w surowicy, które nie zmieniało się w czasie i nie jest uznawane za znaczące klinicznie. Ograniczone dane z badań klinicznych przemawiają za dawkowaniem produktu raz/dobę u pacjentów z lekką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny 50-80 ml/min). Jednak nie oceniano długoterminowych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania substancji czynnych produktu – emtrycytabiny i fumaranu tenofowiru dizoproksylu – u pacjentów z lekką niewydolnością nerek. Z tego powodu u pacjentów z lekką niewydolnością nerek produkt należy stosować tylko wtedy, gdy potencjalne korzyści z leczenia przeważają nad możliwymi zagrożeniami. Produkt nie jest zalecany u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Eviplera dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Eviplera?

Szukasz gdzie można kupić Eviplera?

Oto lista aptek i sklepów z Eviplera:

Cena Eviplera

Chcesz poznać szczegółowe ceny Eviplera?

Forum Eviplera

Lista pytań na forum o Eviplera:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Eviplera dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *