Carvedilolum 123ratio 12,5 mg przedawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Carvedilolum 123ratio 12,5 mg przedawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Carvedilolum 123ratio 12,5 mg przedawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Carvedilolum. Pamiętaj również sprawdzić ceny Carvedilolum bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Carvedilolum 123ratio 12,5 mg przedawkowanie

Carvedilolum 123ratio 12,5 mg przedawkowanie:

Objawy: przedawkowanie może spowodować wystąpienie ciężkiego niedociśnienia, bradykardii, niewydolności serca, wstrząsu kardiogennego i zatrzymania krążenia. Mogą również wystąpić zaburzenia oddychania, skurcz oskrzeli, wymioty, zaburzenia świadomości i drgawki. Leczenie: oprócz zwykłych metod postępowania należy monitorować czynności życiowe i w razie konieczności wyrównać zaburzenia w oddziale intensywnej terapii. Można zastosować następujące metody leczenia podtrzymującego: Atropina: w dawce 0,5-2 mg dożylnie (leczenie ciężkiej bradykardii). Glukagon: początkowo 1-10 mg dożylnie, następnie, jeśli zajdzie potrzeba, w powolnej infuzji dożylnej 2-5 mg/h (w celu podtrzymania czynności układu krążenia). Aminy sympatykomimetyczne w zależności od skuteczności i mc. pacjenta: dobutamina, izoprenalina lub adrenalina. Jeśli głównym objawem przedawkowania jest rozszerzenie naczyń obwodowych, należy zastosować noradrenalinę lub etylefrynę. Należy w sposób ciągły monitorować układ krążenia pacjenta. Jeśli występuje bradykardia nie reagująca na leczenie, należy zastosować rozrusznik serca.W przypadku skurczu oskrzeli należy podać pacjentowi leki β-sympatykomimetyczne (w postaci aerozolu lub dożylnie, jeśli po zastosowaniu aerozolu brak jest właściwego działania) lub teofilinę dożylnie. W przypadku wystąpienia drgawek należy podać diazepam w powolnym wstrzyknięciu dożylnym. Karwedilol jest silnie związany z białkami. W związku z powyższym nie można go usunąć z ustroju za pomocą dializy. Ważne! W przypadku ciężkiego przedawkowania i wystąpienia wstrząsu, leczenie podtrzymujące należy prowadzić przez wystarczająco długi czas, ponieważ eliminacja i redystrybucja karwedilolu mogą być wolniejsze niż zwykle. Okres leczenia odtruwającego zależy od nasilenia przedawkowania; leczenie podtrzymujące należy kontynuować do ustabilizowania stanu pacjenta.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Carvedilolum 123ratio 12,5 mg przedawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Carvedilolum

Sprawdź komentarze opinie o Carvedilolum:

Gdzie kupić Carvedilolum?

Szukasz gdzie można kupić Carvedilolum?

Oto lista aptek i sklepów z Carvedilolum:

Cena Carvedilolum

Chcesz poznać szczegółowe ceny Carvedilolum?

Forum Carvedilolum

Lista pytań na forum o Carvedilolum:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Carvedilolum 123ratio 12,5 mg przedawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *