Caelyx dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Caelyx dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Caelyx dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Caelyx. Pamiętaj również sprawdzić ceny Caelyx bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Caelyx dawkowanie

Caelyx dawkowanie:

Preparat może być podawany jedynie pod nadzorem specjalisty onkologa, posiadającego doświadczenie w stosowaniu leków cytotoksycznych. Rak piersi/rak jajnika: dożylnie w dawce 50 mg/m2 pc. co 4 tyg. Dla dawek poniżej 90 mg lek należy rozcieńczyć w 250 ml 5% roztworu glukozy do wlewów, a dla dawek 90 mg i większych lek należy rozcieńczyć w 500 ml 5% roztworu glukozy do wlewów. W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia odczynu na wlew, początkową dawkę należy podawać z szybkością nie większą niż 1 mg/min. Jeśli nie występuje niepożądana reakcja na wlew, kolejne wlewy mogą być podawane w ciągu 60 min. U pacjentów, u których wystąpi niepożądana reakcja na wlew, należy zmodyfikować jego podawanie następująco: w ciągu pierwszych 15 min. należy podać 5% dawki całkowitej w postaci wolnego wlewu, jeśli wlew jest tolerowany bez odczynu w ciągu kolejnych 15 min. można zwiększyć 2-krotnie szybkość jego podawania. Jeśli wlew jest nadal dobrze tolerowany, można go zakończyć w ciągu kolejnej godziny tak, aby całkowity czas wlewu wynosił 90 min. Mięsak Kaposiego w przebiegu AIDS: dożylnie w dawce 20 mg/m2 pc. co 2-3 tyg. Należy unikać przerw krótszych niż 10 dni. Zalecane jest prowadzenie leczenie przez 2-3 m-ce. Lek należy rozcieńczyć w 250 ml 5% roztworu glukozy do wlewów i podawać we wlewie dożylnym w ciągu 30 min. Dawkowanie u chorych z zaburzoną czynnością wątroby powinno być zmniejszone następująco: początek leczenia – jeśli stężenie bilirubiny wynosi 1,2-3 mg/dl, pierwszą dawkę należy zredukować o 25%; jeśli stężenie jest >3 mg/dl, pierwszą dawkę należy zredukować o 50%. Jeśli chory toleruje pierwszą dawkę bez zwiększenia stężenia bilirubiny we krwi lub aktywności enzymów wątrobowych, dawka w drugim cyklu może być zwiększona do następnego poziomu dawkowania: jeśli zredukowano pierwszą dawkę o 25%, w drugim cyklu należy zwiększyć dawkę do pełnej wartości; jeśli zredukowano pierwszą dawkę o 50%, w drugim cyklu należy zwiększyć dawkę do 75% pełnej wartości. Dawka może być zwiększona do pełnej wartości w następnych cyklach, jeśli jest dobrze tolerowana. Preparat może być podawany chorym z przerzutami do wątroby z towarzyszącym zwiększeniem stężenia bilirubiny i aktywności enzymów wątrobowych do 4-krotnego przekroczenia górnej granicy wartości prawidłowych.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Caelyx dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Caelyx?

Szukasz gdzie można kupić Caelyx?

Oto lista aptek i sklepów z Caelyx:

Cena Caelyx

Chcesz poznać szczegółowe ceny Caelyx?

Forum Caelyx

Lista pytań na forum o Caelyx:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Caelyx dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *