Groprinosin dawkowanie

Informacje o Groprinosin dawkowanie

Groprinosin dawkowanie:

Dawka ustalana jest na podstawie masy ciała pacjenta oraz zależy od stopnia nasilenia choroby. Dawka dobowa powinna być podzielona na równe dawki pojedyncze podawane kilka razy/dobę. Czas trwania leczenia wynosi zwykle 5-14 dni. Po ustąpieniu objawów podawanie leku należy kontynuować jeszcze przez 1-2 dni.

Dorośli:50 mg/kg masy ciała/dobę, tj. 6-8 tabl. (zwykle 1 g, tj. 2 tabl., podawane 3-4x/dobę). Dawka maks. wynosi 4 g/dobę.Dzieci w wieku powyżej 1 roku:50 mg/kg masy ciała/dobę, podawane w kilku dawkach podzielonych. U osób w podeszłym wieku nie ma konieczności zmiany dawki (dawkowanie jak u osób dorosłych). W ciężkich zakażeniach (np. podostre stwardniające zapalenie mózgu w ostrej fazie choroby) dawka może być zwiększona do 100 mg/kg masy ciała/dobę w dawkach podzielonych podawanych co 4 h.


Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Groprinosin dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Groprinosin


Sprawdź komentarze opinie o Groprinosin:


Ocena średnia Groprinosin:

Groprinosin otrzymał ocenę średnią: 3,7
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 1 opinii

Gdzie kupić Groprinosin?Szukasz gdzie można kupić Groprinosin?

Oto lista aptek i sklepów z Groprinosin:

Forum Groprinosin

Lista pytań na forum o Groprinosin:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Nikt nie skomentował jeszcze Groprinosin dawkowanie

A jak było u Ciebie?
Napisz swoją opinię o Groprinosin dawkowanie