Etoposid-Ebewe dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Etoposid-Ebewe dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Etoposid-Ebewe dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Etoposid-Ebewe. Pamiętaj również sprawdzić ceny Etoposid-Ebewe bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Etoposid-Ebewe dawkowanie

Etoposid-Ebewe dawkowanie:

Etopozyd należy stosować wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem wykwalifikowanego lekarza, posiadającego doświadczenie w stosowaniu chemioterapii/ Kobiety w ciąży nie powinny mieć kontaktu z produktami cytotoksycznymi. Preparat może być podawany wyłącznie w postaci długotrwałego wlewu dożylnego. Etopozyd w postaci koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji przed użyciem należy rozcieńczyć 5% roztworem glukozy lub 0,9% roztworem soli fizjologicznej, do uzyskania stężenia od 0,2 mg/ml do 0,4 mg/ml; zazwyczaj końcowe stężenie wynosi nie więcej niż 0,25 mg/ml. Przygotowany roztwór należy podawać w postaci wlewu dożylnego, trwającego co najmniej 30 min. Zaczerwienienie twarzy jest objawem świadczącym o zbyt szybkim podawaniu wlewu. Dorośli. Zalecaną dawką preparatu jest 60-120 rng/m2 i.v./dobę przez 5 kolejnych dni. Z uwagi na fakt, że pod wpływem etopozydu dochodzi do zahamowania czynności szpiku, nie należy powtarzać cyklów leczenia częściej niż co 21 dni. Cykl leczenia należy powtórzyć wyłącznie po uprzednim skontrolowaniu morfologii i uzyskaniu zadowalającego wyniku obrazu krwi. Najczęściej stosowane są następujące schematy dawkowania: 100 mg/m2 pc. przez 5 dni lub 120 mg/m2 pc. co drugi dzień w dniach 1., 3., i 5. Należy zachować ostrożność w celu uniknięcia podania leku poza naczynie. Stosowanie u dzieci: preparat nie jest zalecany do stosowania u dzieci ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności. Nie jest konieczna zmiana dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku. U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek, ale z prawidłową czynnością wątroby, należy zmniejszyć dawkę etopozydu oraz kontrolować parametry hematologiczne i czynność nerek. Zalecany schemat dawkowania na podstawie klirensu kreatyniny: klirens kreatyniny >50 ml/min – 100% zalecanej dawki dobowej; klirens kreatyniny 15-50 ml/min – 75% zalecanej dawki dobowej; klirens kreatyniny

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Etoposid-Ebewe dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Etoposid-Ebewe?

Szukasz gdzie można kupić Etoposid-Ebewe?

Oto lista aptek i sklepów z Etoposid-Ebewe:

Cena Etoposid-Ebewe

Chcesz poznać szczegółowe ceny Etoposid-Ebewe?

Forum Etoposid-Ebewe

Lista pytań na forum o Etoposid-Ebewe:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Etoposid-Ebewe dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *