Cefazolin Sandoz dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Cefazolin Sandoz dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Cefazolin Sandoz dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Cefazolin. Pamiętaj również sprawdzić ceny Cefazolin bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Cefazolin Sandoz dawkowanie

Cefazolin Sandoz dawkowanie:

Dawkowanie zależy od wrażliwości patogenów i ciężkości zakażenia. Dorośli. Lekkie zakażenia (wywołane przez bakterie Gram(+)): 500 mg, co 8 h, maks. 1,5 g lub 1 g, co 12 h, maks. 2 g. Niepowikłane zakażenia układu moczowego: 1 g, co 12 h, maks. 2 g. Zakażenia umiarkowane do ciężkich (wywołane przez bakterie Gram(-)): 1 g, co 6-8 h, maks. 3-4 g. Zakażenia zagrażające życiu: 1-1,5 g, co 6 h, maks. 4-6 g. Rzadko stosowano dawki do 12 g. Dorośli z niewydolnością nerek. Nie ma potrzeby zmiany dawkowania u pacjentów z CrCl ≥55 (ml/min/1,73 m2 pc.); u pacjentów z CrCl 35-54 (ml/min/1,73 m2 pc.): zwykle stosowana dawka, co 12 h; u pacjentów z CrCl 11-34 (ml/min/1,73 m2 pc.): 1/2 zwykle stosowanej dawki co 12 h; u pacjentów z CrCl ≤10: 1/4 zwykle zalecanej dawki, co 24 h. U pacjentów poddawanych hemodializie schemat dawkowania leku zależy od warunków dializy. W zapobieganiu zakażeniom okołooperacyjnym. Dawkowanie zależy od rodzaju i czasu trwania zabiegu chirurgicznego. Lek w dawce początkowej 1-2 g podaje się dożylnie lub domięśniowo od 30 min. do 1 h przed rozpoczęciem operacji. Jeśli zabieg trwa dłużej (co najmniej 2 h), w trakcie jego trwania podaje się dożylnie lub domięśniowo kolejną dawkę od 500 mg do 1 g. Po operacji w ciągu 24 h podaje się dożylnie lub domięśniowo co 6-8 h dawkę od 500 mg do 1 g. W zakażeniach, które mogą stanowić duże zagrożenia dla pacjenta (np. po operacjach serca lub dużych zabiegach ortopedycznych, takich jak całkowita wymiana stawu), zalecane jest dalsze podawanie leku przez 24-48 h, w dawkach stosowanych zwykle po zabiegach chirurgicznych. U pacjentów w podeszłym wieku z prawidłową czynnością nerek nie jest konieczna modyfikacja dawkowania. Nie zostało ustalono bezpieczeństwa stosowania leku u noworodków w wieku Niemowlęta w wieku >1 m-ąca i dzieci. W większości lekkich i średnio ciężkich zakażeń skuteczna całkowita dawka dobowa wynosi 25-50 mg/kg mc, podzielona na 3 lub 4 równe dawki. W ciężkich zakażeniach całkowitą dawkę dobową można zwiększyć do maks. dawki zalecanej 100 mg/kg mc. Szczegóły dotyczące dawkowania – patrz ChPL. Czas trwania leczenia zależy od przebiegu choroby. Zgodnie z ogólnymi zasadami stosowania antybiotyków, podawanie cefazoliny należy kontynuować co najmniej przez 2-3 dni po ustąpieniu gorączki lub po zlikwidowaniu zakażenia. W leczeniu zakażeń wywołanych przez paciorkowce β-hemolizujące podawanie leku trwa co najmniej 10 dni.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Cefazolin Sandoz dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Cefazolin?

Szukasz gdzie można kupić Cefazolin?

Oto lista aptek i sklepów z Cefazolin:

Cena Cefazolin

Chcesz poznać szczegółowe ceny Cefazolin?

Forum Cefazolin

Lista pytań na forum o Cefazolin:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Cefazolin Sandoz dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *