Carteol LP dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Carteol LP dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Carteol LP dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Carteol. Pamiętaj również sprawdzić ceny Carteol bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Carteol LP dawkowanie

Carteol LP dawkowanie:

Stosować do oka. Wkroplić 1 kroplę preparatu do chorego oka, raz/dobę, rano. Aby podać lek należy: patrząc do góry delikatnie odciągnąć w dół dolną powiekę oka i wkroplić kroplę leku. Zamknąć oko na kilka sekund po podaniu. Zamknąć oko i wytrzeć resztki leku z powiek. Pojemnik należy zamknąć po każdym użyciu. Zaleca się rozpoczęcie leczenia od wkraplania 1 kropli preparatu, o najmniejszym dostępnym stężeniu, do chorego oka. Jakkolwiek na stabilizację ciśnienia wewnątrzgałkowego z zastosowaniem kropli zawierających karteolol potrzeba czasami kilku tyg., ocena leczenia musi zawierać pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego i badanie rogówki na początku leczenia i następnie regularnie po leczeniu co około 4 tyg. Lekarz okulista może, jeśli uważa za konieczne zalecić stosowanie jednego dodatkowego leku lub więcej leków przeciwjaskrowych obok karteololu w kroplach (stosowanych miejscowo i/lub ogólnie). Inne stosowane krople do oczu muszą być podane co najmniej 15 min. przed zastosowaniem preparatu. Jeśli karteololem, krople do oczu o przedłużonym uwalnianiu, musi zostać zastąpiony inny lek przeciwjaskrowy, stosowanie zastępowanego leku musi zostać przerwane po zakończeniu pełnego dnia leczenia. Stosowanie karteololu, krople o przedłużonym uwalnianiu rozpoczynamy od następnego dnia stosując 1 kroplę do chorego oka raz/dobę. Jeśli zastępujemy kilka leków przeciwjaskrowych karteololem, należy przerywać leczenie dotychczas stosowanymi lekami pojedynczo, jednego po drugim. Jeśli zastępujemy karteololem leki zwężające źrenice może być konieczne badanie refrakcji z powodu ustępowania efektów działania leków miotycznych. Decyzja o zastosowaniu leku musi być zweryfikowana na podstawie pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego, szczególnie na początku leczenia. Nie przeprowadzano badań klinicznych z tymi kroplami do oczu u dzieci i młodzieży. Co za tym idzie krople te nie są zalecane do stosowania w tej grupie wiekowej.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Carteol LP dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Carteol?

Szukasz gdzie można kupić Carteol?

Oto lista aptek i sklepów z Carteol:

Cena Carteol

Chcesz poznać szczegółowe ceny Carteol?

Forum Carteol

Lista pytań na forum o Carteol:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Carteol LP dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *