Carteol LP działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Carteol LP działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Carteol LP działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Carteol. Pamiętaj również sprawdzić ceny Carteol bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Carteol LP działanie i stosowanie

Carteol LP działanie i stosowanie:

Karteolol jest nieselektywnym lekiem β-adrenolitycznym z częściowym potencjałem antagonistycznym [umiarkowana wewnętrzna aktywność sympatykomimetyczna (ISA)] i niespecyficznym działaniem stabilizującym błony (znieczulający miejscowo, chinidynopodobny). Chlorowodorek karteololu w postaci kropli do oczu zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe – niezależnie czy towarzyszy temu jaskra czy nie – poprzez zmniejszenie wydzielania cieczy wodnistej. Działanie leku jest widoczne zazwyczaj po około 30 min. od wkroplenia do worka spojówkowego. Maks. działanie występuje między 2-4 h i utrzymuje się przez 24 h. Stabilny efekt obniżający ciśnienie wewnątrzgałkowe utrzymuje się przez rok. Jest możliwe obniżenie wrażliwości na karteolol, szczególnie po zbyt długim stosowaniu. Lek praktycznie nie zmienia średnicy źrenicy i nie wpływa na akomodację. Preparat zawiera rozpuszczalny w wodzie polimer (kwas alginowy) o właściwościach fizycznych (takich jak bioadhezja i interakcje jonowe), które umożliwiają zmniejszenie częstości podawania do podawania raz/dobę.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Carteol LP działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Carteol?

Szukasz gdzie można kupić Carteol?

Oto lista aptek i sklepów z Carteol:

Cena Carteol

Chcesz poznać szczegółowe ceny Carteol?

Forum Carteol

Lista pytań na forum o Carteol:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Carteol LP działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *