Baclofen POLPHARMA dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Baclofen POLPHARMA dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Baclofen POLPHARMA dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Baclofen. Pamiętaj również sprawdzić ceny Baclofen bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Baclofen POLPHARMA dawkowanie

Baclofen POLPHARMA dawkowanie:

Dawkę leku należy ustalać indywidualnie, aby określić najmniejszą skuteczną dawkę, nie wywołującą objawów niepożądanych. Dorośli: przez pierwsze 3 dni 5 mg 3x/dobę; przez następne 3 dni 10 mg 3x/dobę; przez kolejne 3 dni 15 mg 3x/dobę; przez kolejne 3 dni 20 mg 3x/dobę. U większości pacjentów skuteczność występuje po dawce 30-75 mg/dobę. Taki sposób dawkowania zapewnia dobrą tolerancję leku. W razie potrzeby dawkę można zwiększać bardzo ostrożnie. Nie należy stosować dawki większej niż 100 mg/dobę. Czas leczenia zależy od stanu klinicznego pacjenta. Nie należy nagle przerywać leczenia z uwagi na możliwość wystąpienia omamów i zaostrzenia stanów spastycznych. U pacjentów w podeszłym wieku, dawkę leku należy zwiększać ze szczególną ostrożnością z uwagi na większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Dzieci: zwykle stosuje się dawkę 0,75-2 mg/kg mc. Zaleca się następujące dawkowanie: od 12 miesięcy-2 lat: 10-20 mg/dobę, od 2-6 lat: 20-30 mg/dobę, od 6-10 lat: 30-60 mg/dobę. U dzieci powyżej 10 lat maks. dawka dobowa wynosi 2,5 mg/kg mc. Leczenie rozpoczyna się od dawki 5 mg 2x/dobę. W razie potrzeby dawkę można zwiększać ostrożnie co 3 dni, aż do uzyskania odpowiedniej skuteczności. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, a także u pacjentów dializowanych, zalecane dawki leku należy zmniejszyć do 5 mg/dobę.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Baclofen POLPHARMA dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Baclofen?

Szukasz gdzie można kupić Baclofen?

Oto lista aptek i sklepów z Baclofen:

Cena Baclofen

Chcesz poznać szczegółowe ceny Baclofen?

Forum Baclofen

Lista pytań na forum o Baclofen:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Baclofen POLPHARMA dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *