Ionsys dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ionsys dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ionsys dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ionsys. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ionsys bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Ionsys dawkowanie? Napisz swój komentarz

Gdzie kupić Ionsys?

Szukasz gdzie można kupić Ionsys?

Oto lista aptek i sklepów z Ionsys:

Cena Ionsys

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ionsys?

Forum Ionsys

Lista pytań na forum o Ionsys:

    Brak pytań na forum o Ionsys

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Ionsys dawkowanie

Ionsys dawkowanie:

Przed rozpoczęciem stosowania systemu transdermalnego u pacjentów należy ustalić odpowiedni poziom dawkowania leku przeciwbólowego. System powinien być uruchamiany wyłącznie przez pacjenta. System transdermalny dostarcza 40 µg fentanylu w jednej dawce przez 10 min., maks. do 240 µg/h (6 dawek, każda podawana przez 10 min.). System jest aktywny albo przez 24 h od uruchomienia albo aż do podania 80 dawek, zależnie od tego, który warunek zostanie szybciej spełniony, a następnie przestaje działać. Po upływie 24 h lub podaniu 80 dawek należy założyć nowy system, jeśli będzie to konieczne. Nowy system zależy założyć w nowym miejscu na skórze. Po założeniu nowego systemu może zajść konieczność częstszego stosowania systemu przez pacjenta niż podczas pozostałej części 24-h okresu dawkowania z powodu zmniejszonego wchłaniania fentanylu z systemu przez pierwsze kilka h. Maks. czas leczenia wynosi 72 h, choć u większości pacjentów wystarczy zastosowanie tylko jednego systemu. Jednorazowo pacjenci nie mogą stosować więcej niż jednego systemu. Użytych systemów nie należy ponownie stosować. System powinien zostać usunięty przed wypisaniem pacjenta ze szpitala. Tak jak w przypadku wszystkich produktów zawierających fentanyl, klirens fentanylu może ulec zmniejszeniu u pacjentów w podeszłym wieku, co prowadzi do wydłużenia T0,5. Dostosowanie dawki u pacjentów w podeszłym wieku) nie jest konieczne. Jednakże pacjentów w podeszłym wieku należy dokładnie obserwować pod kątem występowania działań niepożądanych po zastosowaniu fentanylu. Zaleca się ostrożność podczas stosowania systemu u pacjentów z umiarkowanymi lub ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności systemu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Brak zaleceń dotyczących dawkowania.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ionsys dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ionsys dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *