Evra dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Evra dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Evra dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Evra. Pamiętaj również sprawdzić ceny Evra bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Evra dawkowanie

Evra dawkowanie:

Każdy plaster należy zdejmować i natychmiast zastępować nowym w tym samym dniu tygodnia („Dzień zmiany plastra”) – w 8 dniu oraz w 15 dniu cyklu miesiączkowego. W czwartym tygodniu cyklu (począwszy od 22 dnia cyklu) nie nakleja się plastra. W pierwszym dniu po zakończeniu tego tygodnia plaster należy założyć nawet w przypadku, gdyby nie wystąpiło krwawienie lub, gdy krwawienie jeszcze się nie zakończyło. Gdy w poprzednim cyklu nie stosowano hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych, stosowanie preparatu rozpoczyna się w pierwszym dniu miesiączki. Należy nakleić 1 plaster i nosić go przez 7 dni, kolejne plastry należy założyć w 8 i w 15 dniu cyklu, a następnie w 1 dniu następnego cyklu (w 4 tygodniu cyklu, od 22 dnia cyklu, nie nakleja się plastra). Jeżeli pierwszy cykl stosowania preparatu rozpoczyna się po 1 dniu cyklu miesiączkowego, należy stosować równocześnie dodatkową niehormonalną metodę antykoncepcji jedynie przez 7 pierwszych dni stosowania plastra. Przy przechodzeniu ze stosowania złożonych doustnych preparatów antykoncepcyjnych, stosowanie preparatu należy rozpocząć w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia. Gdyby w okresie 5 dniu od przyjęcia ostatniej tabletki hormonalnego doustnego preparatu antykoncepcyjnego nie wystąpiło krwawienie z odstawienia, należy wykluczyć ciążę przed rozpoczęciem stosowania preparatu. Gdy stosowanie plastra rozpoczyna się po 1 dniu krwawienia z odstawienia, przez 7 pierwszych dni należy równocześnie stosować niehormonalną metodę antykoncepcji. Zmiany z doustnych preparatów antykoncepcyjnych zawierających wyłącznie progestagen na plaster można dokonać w dowolnym dniu. W przypadku implantów stosowanie plastrów rozpoczyna się w dniu usunięcia implantu, w przypadku preparatów w postaci wstrzyknięć w dniu, w którym przypadałoby następne wstrzyknięcie, a w przypadku doustnych minitabletek w dowolnym dniu. Przez pierwszych 7 dni należy stosować równocześnie dodatkową barierową metodę antykoncepcji. Po poronieniu: w przypadku gdy poronienie nastąpiło przed 20 tyg. ciąży, stosowanie preparatu można rozpocząć natychmiast – nie jest wówczas konieczne równoczesne stosowanie innej metody antykoncepcji; w przypadku gdy poronienie nastąpiło w 20 tyg. ciąży lub później, stosowanie preparatu można rozpocząć w 21 dniu od dnia poronienia lub w 1 dniu pierwszego samoistnego krwawienia miesiączkowego, w zależności od tego, co wystąpi wcześniej. Po porodzie: kobiety, które postanowią, że nie będą karmić piersią powinny rozpocząć stosowanie preparatu nie wcześniej niż 4 tyg. po porodzie; w przypadku gdyby kobieta zaczęła stosować preparat w późniejszym okresie, należy przez pierwsze 7 dni stosować dodatkową barierową metodę antykoncepcji. Nie wolno dopuścić, aby przerwa pomiędzy okresami stosowania plastra wynosiła więcej niż 7 dni. W przypadku, gdy przerwa ta wynosi ponad 7 dni, działanie antykoncepcyjne może nie być skuteczne – konieczne jest wówczas zastosowanie dodatkowej niehormonalnej metody antykoncepcji przez 7 dni.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Evra dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Evra?

Szukasz gdzie można kupić Evra?

Oto lista aptek i sklepów z Evra:

Cena Evra

Chcesz poznać szczegółowe ceny Evra?

Forum Evra

Lista pytań na forum o Evra:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Evra dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *