Zelvartan w ciąży, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Zelvartan w ciąży.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Zelvartan w ciąży i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Zelvartan. Pamiętaj również sprawdzić ceny Zelvartan bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Zelvartan w ciąży? Napisz swój komentarz

Gdzie kupić Zelvartan?

Szukasz gdzie można kupić Zelvartan?

Oto lista aptek i sklepów z Zelvartan:

Cena Zelvartan

Chcesz poznać szczegółowe ceny Zelvartan?

Forum Zelvartan

Lista pytań na forum o Zelvartan:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Zelvartan w ciąży

Zelvartan w ciąży:

Antagoniści receptora angiotensyny II nie są zalecani podczas I trymestru ciąży. Stosowanie antagonistów angiotensyny II podczas II i III trymestru ciąży jest przeciwwskazane. Nie są rozstrzygające epidemiologiczne dowody dotyczące teratogennego działania w następstwie ekspozycji na antagonistów receptora angiotensyny II podczas pierwszego trymestru ciąży; jednakże nie należy wykluczać niewielkiego wzrostu ryzyka. Brak jest kontrolowanych epidemiologicznie danych dotyczących ryzyka związanego z antagonistami receptora angiotensyny II, ryzyko podobne jest dla tej klasy leków. Jeśli kontynuowanie leczenia ARB jest istotne, pacjentki planujące ciążę powinny zmienić leczenie na alternatywny lek przeciwnadciśnieniowy, który ma określony profil bezpieczeństwa do stosowania w ciąży. W przypadku stwierdzenia ciąży, należy niezwłocznie przerwać leczenie AIIRAs i jeśli to wskazane należy rozpocząć terapię alternatywną. Wiadomo jest że leczenie antagonistami receptora angiotensyny II podczas II i III trymestru ciąży ma działanie fetotoksyczne (pogorszenie czynności nerek, małowodzie, opóźnienie kostnienia czaszki) i toksyczne dla noworodków (niewydolność nerek, niedociśnienie tętnicze, hiperkalemia). Jeśli ekspozycja na AIIRAs wystąpi od II trymestru ciąży zaleca się badanie uitrasonograficzne czynności nerek i czaszki. Niemowlęta, których matki przyjmowały leki z grupy antagonistów receptora angiotensyny II powinny być ściśle obserwowane w kierunku niedociśnienia. Nie wiadomo, czy walsartan wydziela się do mleka kobiet karmiących piersią. Walsartan wydzielał się do mleka karmiących samic szczurów. Kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować walsartanu.

Ciąża – trymestr 1 – Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.

Ciąża – trymestr 2 – Kategoria D
Istnieją dowody na niekorzystne działanie leku na płód, ale w pewnych sytuacjach klinicznych potencjalne korzyści z jego zastosowania przewyższają ryzyko (np. w stanach zagrażających życiu lub chorobach, w których inne, bezpieczne leki nie mogą być zastosowane lub są nieskuteczne).

Ciąża – trymestr 3 – Kategoria D
Istnieją dowody na niekorzystne działanie leku na płód, ale w pewnych sytuacjach klinicznych potencjalne korzyści z jego zastosowania przewyższają ryzyko (np. w stanach zagrażających życiu lub chorobach, w których inne, bezpieczne leki nie mogą być zastosowane lub są nieskuteczne).

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Zelvartan w ciąży, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Zelvartan w ciąży.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *