Wakix dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Wakix dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Wakix dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Wakix. Pamiętaj również sprawdzić ceny Wakix bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Wakix dawkowanie

Wakix dawkowanie:

Leczenie powinien rozpocząć lekarz mający doświadczenie w leczeniu zaburzeń snu. Lek należy przyjmować w najniższej skutecznej dawce, w zależności od indywidualnej odpowiedzi i tolerancji danego pacjenta na lek, zgodnie ze schematem stopniowego zwiększania dawki, nie przekraczając przy tym maksymalnej dawki 36 mg/dobę. Tydz. 1: dawka początkowa 9 mg (2 tabl. 4,5 mg)/dobę. Tydz. 2: dawkę można zwiększyć do 18 mg 1 tabl. 18 mg)/dobę lub zmniejszyć do 4,5 mg (1 tabl. 4,5 mg)/dobę. Tydz. 3: dawkę można zwiększyć do 36 mg (2 tabl. 18 mg)/dobę. W każdym momencie dawka może zostać zmniejszona (do 4,5 mg/dobę) lub zwiększona (do 36 mg/dobę) zgodnie z oceną lekarza i odpowiedzią pacjenta na lek. Dane dotyczące długoterminowej skuteczności leku są ograniczone, dlatego dalsza skuteczność leczenia powinna być regularnie oceniana przez lekarza. Dane dotyczące stosowania leku u pacjentów w podeszłym wieku są ograniczone. Dlatego dawkowanie u tych pacjentów należy dostosować do stanu nerek i wątroby. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek maks. dawka dobowa to 18 mg. U pacjentów z umiarkowanymi zaburzeniami czynności wątroby (klasa B wg skali Childa-Pugha) 2 tyg. po rozpoczęciu leczenia dawkę dobową można zwiększyć do maks. 18 mg. Pitolisant jest przeciwwskazany do stosowania u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby (klasa C wg skali Childa-Pugha). Dostosowanie dawkowania nie jest wymagane u pacjentów z łagodnym zaburzeniem czynności wątroby. Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności pitolisantu u dzieci w wieku od 0-18 lat. Dane nie są dostępne.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Wakix dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Wakix?

Szukasz gdzie można kupić Wakix?

Oto lista aptek i sklepów z Wakix:

Cena Wakix

Chcesz poznać szczegółowe ceny Wakix?

Forum Wakix

Lista pytań na forum o Wakix:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Wakix dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *