Vaginorm forte działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Vaginorm forte działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Vaginorm forte działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Vaginorm. Pamiętaj również sprawdzić ceny Vaginorm bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Vaginorm forte działanie i stosowanie

Vaginorm forte działanie i stosowanie:

Bakterie z rodzaju Lactobacillus pentosus – w prawidłowym ekosystemie miejsc intymnych znajduje się wiele korzystnych mikroorganizmów, które utrzymują optymalny skład ilościowy i jakościowy mikroflory bakteryjnej, przyczyniając się w ten sposób do zachowania jej homeostazy. W przeważającej części są to bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus, w tym Lactobacillus pentosus, które posiadają zdolność wydzielania tzw. pentocyn – substancji tworzących niesprzyjające środowisko dla niekorzystnych drobnoustrojów. Bakterie Lactobacillus pentosus zasiedlają pochwę oraz dolny odcinek szyjki macicy, gdzie przylegają do nabłonka utrudniając jednocześnie rozwój i przyleganie niekorzystnych bakterii. Ilość przyjaznych szczepów bakterii zmienia się w ciągu całego życia kobiety i zależy m.in. od fazy cyklu płciowego (poziom korzystnych bakterii Lactobacillus maleje podczas i po zakończeniu menstruacji, kiedy zmienia się pH miejsc intymnych), od wieku kobiety (poziom bakterii Lactobacillus zmniejsza się wraz z wiekiem, zwłaszcza po menopauzie), od utrzymania optymalnej równowagi w mikroflorze bakteryjnej miejsc intymnych. Ilość przyjaznych bakterii maleje również w przypadku stosowania antybiotyków. Prawidłowa flora bakteryjna miejsc intymnych zawiera m.in. szczep bakterii z rodzaju Lactobacillus pentosus, które przylegają do nabłonka w obrębie układu moczowo – płciowego i dbają o utrzymanie niesprzyjającego środowiska dla niekorzystnych drobnoustrojów, wydzielając negatywnie działające na nie substancje oraz utrzymujący właściwe pH miejsc intymnych kwas mlekowy. Dostarczanie przyjaznych bakterii Lactobacillus w codziennej diecie sprawia, że stają się one dominujące w organizmie, a prawidłowy skład mikroflory układu moczowo-płciowego kobiety zostaje utrzymany. Ekstrakt z owoców żurawiny zawiera proantocyjanidyny – substancje, które wykazują działanie antyadherencyjne (łac. adhaesio – przyleganie) i chronią układ moczowo – płciowy przed zasiedleniem przez nieprzyjazne drobnoustroje, utrudniając ich przyleganie do nabłonka. Proantocyjanidyny wiążą się z nieprzyjaznymi bakteriami i w ten sposób ograniczają ich przyleganie do komórek błony śluzowej układu moczowego. Systematyczne spożywanie żurawiny wspomaga usuwanie drobnoustrojów z obszaru układu moczowego.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Vaginorm forte działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Vaginorm?

Szukasz gdzie można kupić Vaginorm?

Oto lista aptek i sklepów z Vaginorm:

Cena Vaginorm

Chcesz poznać szczegółowe ceny Vaginorm?

Forum Vaginorm

Lista pytań na forum o Vaginorm:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Vaginorm forte działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *