tramal a alkohol

Informacje o Tramal a alkohol

Tramal a alkohol:

Tramadol należy stosować z wyjątkową ostrożnością w przypadkach uzależnienia od opioidów, po urazie głowy, we wstrząsie, w zaburzeniach świadomości niejasnego pochodzenia, w przypadku zaburzeń oddechowych lub zaburzeń czynności ośrodka oddechowego oraz w razie zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów ze zwiększoną wrażliwością na leki opioidowe. U pacjentów leczonych tramadolem w zalecanych dawkach opisywano przypadki występowania drgawek. Ryzyko to może być większe, jeśli dawka dobowa produktu leczniczego przekracza zalecaną maks. dawkę dobową (400 mg). Ponadto tramadol może zwiększać ryzyko wystąpienia drgawek u pacjentów przyjmujących równocześnie inne leki obniżające próg drgawkowy. Pacjenci z padaczką w wywiadzie oraz osoby podatne na występowanie drgawek pochodzenia mózgowego powinny być leczone tramadolem tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Tramadol rzadko może powodować uzależnienie. Podczas długotrwałego stosowania może rozwinąć się tolerancja, uzależnienie psychiczne i fizyczne. U pacjentów z tendencją do nadużywania leków lub występowania uzależnień leczenie powinno być krótkotrwałe i pod ścisłym nadzorem lekarza. Tramadolu nie należy stosować w terapii zastępczej u pacjentów uzależnionych od opioidów, gdyż mimo że tramadol jest agonistą receptorów opioidowych, nie znosi objawów odstawiennych morfiny. Nie należy pić alkoholu podczas leczenia tramadolem. Krople doustne zawierają sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami, związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołami złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborami sacharazy-izomaltazy nie powinni przyjmować tego produktu leczniczego. Nawet w zalecanych dawkach tramadol może powodować objawy takie jak senność i zawroty głowy i tym samym zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Dotyczy to szczególnie przypadków jednoczesnego stosowania z alkoholem lub innymi substancjami psychotropowymi.
Stwierdzona nadwrażliwość na tramadol, inne opioidowe leki przeciwbólowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. ostre zatrucie alkoholem, lekami nasennymi, ośrodkowo działającymi lekami przeciwbólowymi, w tym opioidami lub lekami psychotropowymi. u pacjentów, którzy zażywają lub w ciągu 14 dni poprzedzających leczenie zażywali inhibitory MAO. padaczka nie poddająca się leczeniu. leczenie uzależnienia od opioidów.
Tramadolu nie należy stosować z inhibitorami MAO oraz w okresie 14 dni po ich odstawieniu ze względu na ryzyko wystąpienia zagrażających życiu zaburzeń czynności układu nerwowego i oddechowego. Działania niepożądane ze strony OUN mogą ulec nasileniu w razie jednoczesnego stosowania innych leków działających hamująco na OUN oraz alkoholu. Wyniki badań farmakokinetycznych wykazały, że w przypadku jednoczesnego lub wcześniejszego podania cymetydyny (inhibitora metabolizmu wątrobowego) nie zachodzą istotne klinicznie interakcje leków. W przypadku jednoczesnego lub wcześniejszego podania karbamazepiny (induktor metabolizmu wątrobowego) działanie przeciwbólowe może ulec osłabieniu, a czas działania tramadolu skróceniu. Równoczesne stosowanie tramadolu z lekami o działaniu agonistyczno-antagonistycznym (np. buprenorfina, nalbufina, pentazocyna) jest niewskazane ze względu na możliwość osłabienia w takim przypadku działania czystego agonisty. Tramadol może wywoływać drgawki, a także zwiększać siłę działania inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwpsychotycznych oraz innych leków obniżających próg drgawkowy. W pojedynczych przypadkach opisywano wystąpienie zespołu serotoninowego po stosowaniu tramadolu jednocześnie z innymi lekami serotoninergicznymi jak selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i inhibitory MAO. Objawami zespołu serotoninowego mogą być np. dezorientacja, pobudzenie, gorączka, nadmierne pocenie, niezborność, wzmożenie odruchów, drgawki kloniczne mięśni, biegunka. Odstawienie leku serotoninergicznego zwykle powoduje szybką poprawę. Zastosowanie leczenia farmakologicznego zależy od rodzaju i ciężkości objawów. Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania tramadolu z pochodnymi kumaryny (np. warfaryną i acenokumarolem) ze względu na doniesienia o zwiększeniu wskaźnika INR z dużymi krwawieniami i wybroczynami u niektórych pacjentów. Inne leki hamujące CYP3A4, takie jak ketokonazol i erytromycyna, mogą hamować metabolizm tramadolu (jego N-demetylację), a także prawdopodobnie jego aktywnego O-demetylowanego metabolitu. Znaczenie kliniczne tych interakcji nie było dotąd badane. Istnieje ograniczona liczba doniesień o zwiększonym zapotrzebowaniu na tramadol u pacjentów z bólem pooperacyjnym, u których w okresie okołooperacyjnym zastosowano jako lek przeciwwymiotny antagonistę receptorów 5-HT3 ondansetron.


Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Tramal a alkohol, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Tramal


Sprawdź komentarze opinie o Tramal:


Ocena średnia Tramal:

Tramal otrzymał ocenę średnią: 3,6
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 51 opinii

Gdzie kupić Tramal?Szukasz gdzie można kupić Tramal?

Oto lista aptek i sklepów z Tramal:

Forum Tramal

Lista pytań na forum o Tramal:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

“tramal a alkohol” - 3 komentarze

 1. tramal a alkohol #

  Mój chłopak połączył tramal z alkoholem i wczoraj dostał ataku czyli padaczki!!!!!!! Jest niebezpieczny a ludzka głupota większa :( :( chcę ustrzc wszystkich, zastanówcie się co robicie!!!!!!!!!!!!!

 2. tramal a alkohol #

  Witam, Tramal – jego większa dawka – spowodował śmierć mojej Mamy. W Wigilię źle się poczuła, wezwałam pogotowie. Miała bardzo niskie ciśnienie i spadały Jej uderzenie serca do 28 na minutę. Lekarze wzięli Ją do szpitala na oddział kardiochirurgii. Podali kroplówkę, wypytali o wszystko: leki, które wzięła, czy piła alkohol. Mamuś wzięła Tramal, później wypiła trochę alkoholu. Nie wiem, ile wzięła tabletek, ile wypiła. Lekarz stwierdził, że ma słabe wyniki wątroby i nerek. Powiedział, że powinna zgodzić się na pozostanie w szpitalu, gdyż wszystko należy zbadać. Była świadoma, sama podała, co wzięła. Skarżyła się na ból w dolnej części brzucha. Gdy Ją opuszczałam w szpitalu, stwierdzono normowane pracy serca, stabilizowanie. Umarła w pierwszy dzień świąt. Lekarze podejrzewają przedawkowanie. Czekamy, jutro sekcja zwłok.
  Napisałam, gdyż mam świadomość, że gdy nas coś boli, sięgamy po tabletki. Każdy lek obniża ciśnienie, nawet paracetamol. Żadnego leku nie wolno łączyć z alkoholem. Za metabolizm odpowiadają nerki, które w wypadku wzięcia tabletek picia alkoholu muszą wykonywać te same czynności – nie są w tym wypadku wydolne. Następuje ostra niewydolność nerek, zatrucie mocznikiem, śpiączka i śmierć.
  Proszę, weźcie sobie te słowa do serca.

 3. tramal a alkohol #

  zjebane całe zycie i tyle co by tu duzo pisac ludzie od tego umierają więc lepiej świństwa nie pchać wogle do usst sam się wykańczasz z kwestią czasu i wszystko któregoś pięknego dnia się nie obudzisz 10 sztuk i pod ziemie niestety mocny lek ciężka faza wogle chujowa w chuj zajadałem się tym bez umiaru z dziewczyną która nie żyje była intubowana byłem tez ona niestety nie przeżyła a ja mam nauczke na całe zycie przez rok zjebałem se całe życie do końca nikogo pouczał nie będe ale ten kto to bieże jest skończony i tyle proste zamiast szanować życie które mamy tylko jedno do głowy udeża dużo pomysłów i potem się to zle kończy

A jak było u Ciebie?
Napisz swoją opinię o tramal a alkohol