SumaGen 100 mg działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku SumaGen 100 mg działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o SumaGen 100 mg działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla SumaGen. Pamiętaj również sprawdzić ceny SumaGen bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- SumaGen 100 mg działanie i stosowanie? Napisz swój komentarz

Gdzie kupić SumaGen?

Szukasz gdzie można kupić SumaGen?

Oto lista aptek i sklepów z SumaGen:

Cena SumaGen

Chcesz poznać szczegółowe ceny SumaGen?

Forum SumaGen

Lista pytań na forum o SumaGen:

    Brak pytań na forum o SumaGen

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o SumaGen 100 mg działanie i stosowanie

SumaGen 100 mg działanie i stosowanie:

Sumatryptan jest specyficznym i selektywnym agonistą receptora 5-hydroksytryptaminy-1d i nie wywiera wpływu na inne typy receptora 5HT (5HT2-5HT7). Naczyniowy receptor 5HT1D znajduje się głównie w naczyniach krwionośnych czaszki i ma działanie wazokonstrykcyjne. W badaniach na zwierzętach wykazano, że sumatryptan wywiera działanie obkurczające naczynia – zwęża tętniczki i anastomozy tętniczo-żylne w obszarze ukrwienia tętnicy szyjnej. Naczynia te dostarczają krew do tkanek zewnątrz- i wewnątrzczaszkowych oraz do opon mózgowych. Przypuszcza się, że przyczyną napadów migreny u ludzi jest rozszerzenie naczyń tętniczych i powstawanie obrzęku. Są również dostępne wyniki badań na zwierzętach, które sugerują, że sumatryptan hamuje aktywność nerwu trójdzielnego. Oba te mechanizmy (zwężanie naczyń wewnątrzczaszkowych i hamowanie aktywności nerwu trójdzielnego) mogą przyczyniać się do przeciwmigrenowego działania sumatryptanu u ludzi.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący SumaGen 100 mg działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o SumaGen 100 mg działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *