Staveran skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Staveran skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Staveran skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Staveran. Pamiętaj również sprawdzić ceny Staveran bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Staveran skutki uboczne? Napisz swój komentarz

Opinie o Staveran

Sprawdź komentarze opinie o Staveran:

Gdzie kupić Staveran?

Szukasz gdzie można kupić Staveran?

Oto lista aptek i sklepów z Staveran:

Cena Staveran

Chcesz poznać szczegółowe ceny Staveran?

Forum Staveran

Lista pytań na forum o Staveran:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Staveran skutki uboczne

Staveran skutki uboczne:

Badania diagnostyczne: łagodne i przejściowe podwyższenie wskaźników czynnościowych wątroby: AspAT, ALAT, fosfatatzy alakalicznej, bilirubiny oraz wystąpienie cech uszkodzenia komórek wątrobowych (alergiczne zapalenie wątroby). Zaburzenia serca i naczyń: niektóre efekty działania chlorowodorku werapamilu na układ krążenia mogą niekiedy, zwłaszcza po podaniu większych dawek lub po wcześniejszym uszkodzeniu mięśnia sercowego, wykroczyć poza zakres działania terapeutycznego. Mogą wystąpić: zaburzenia rytmu serca – bradykardia (bradykardia zatokowa, zahamowanie czynności węzła zatokowego z asystolią, blok przedsionkowo-komorowy II° i III° lub migotanie przedsionków z wolną czynnością komór), niedociśnienie, ujawnienie się lub nasilenie niewydolności serca. Rozszerzenie naczyń może powodować zaczerwienienie twarzy, bóle głowy i obrzęki kostek. Bardzo rzadko: czerwienica bolesna kończyn (erythromelalgia). Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: duszność, obrzęk płuc. Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy, uczucie oszołomienia, zmęczenie, drażliwość, parestezje. Zaburzenia oka: zaburzenia widzenia (niewyraźne widzenie). Zaburzenia żołądka i jelit: (często) zaparcia, objawy dyspeptyczne; (niezbyt często) biegunka; (rzadko) nudności, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej i suchości w jamie ustnej; (bardzo rzadko) po dłuższym leczeniu może dojść do przerostu dziąseł, całkowicie ustępującego po odstawieniu leku. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: częste oddawanie moczu. Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: impotencja. W bardzo rzadkich przypadkach u pacjentów w wieku podeszłym po długotrwałym leczeniu obserwowano ginekomastię, która wg dotychczasowych doświadczeń, ustępuje po odstawieniu leku. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: w pojedynczych przypadkach mogą wystąpić objawy nadwrażliwości (wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, zespół Stevens-Johnsona, złuszczające zapalenie skóry), wypadanie włosów. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: (bardzo rzadko) bóle mięśni i stawów. Zaburzenia endokrynologiczne: opisano zwiększenie stężenia prolaktyny w surowicy krwi.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Staveran skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Staveran skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *