Staveran działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Staveran działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Staveran działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Staveran. Pamiętaj również sprawdzić ceny Staveran bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Staveran działanie i stosowanie? Napisz swój komentarz

Opinie o Staveran

Sprawdź komentarze opinie o Staveran:

Gdzie kupić Staveran?

Szukasz gdzie można kupić Staveran?

Oto lista aptek i sklepów z Staveran:

Cena Staveran

Chcesz poznać szczegółowe ceny Staveran?

Forum Staveran

Lista pytań na forum o Staveran:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Staveran działanie i stosowanie

Staveran działanie i stosowanie:

Chlorowodorek werapamilu jest antagonistą wapnia, który hamuje przezbłonowy napływ jonów wapnia do komórek mięśnia sercowego i komórek mięśni gładkich naczyń. Zmniejsza on zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen przez bezpośrednią ingerencję w procesy przemiany materii decydujące o zużyciu energii i również pośrednio – przez zmniejszenie obciążenia następczego. W wyniku zablokowania działania wapnia na mięśniówkę gładką naczyń wieńcowych dochodzi do zwiększenia przepływu krwi w ich obrębie, również w obszarach poza zwężeniem, oraz do zniesienia ich skurczu. Dzięki powyższym właściwościom chlorowodorek werapamilu zapobiega niedokrwieniu i bólom wieńcowym oraz zmniejsza je we wszystkich postaciach choroby niedokrwiennej serca. Przeciwnadciśnieniowe działanie leku polega na zmniejszeniu naczyniowego oporu obwodowego – bez odruchowego przyspieszenia czynności serca. Już od pierwszego dnia leczenia zmniejsza się ciśnienie tętnicze; działanie to utrzymuje się także w leczeniu długotrwałym. Chlorowodorek werapamilu skutecznie leczy nadciśnienie tętnicze wszystkich stopni ciężkości – łagodne i umiarkowane nadciśnienie w monoterapii. oraz cięższe postacie w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi, zwłaszcza lekami moczopędnymi, a według nowych danych z inhibitorami konwertazy angiotensyny. Lek nie ma istotnego wpływu na prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi. Chlorowodorek werapamilu ma wyraźne działanie antyarytmiczne, szczególnie w nadkomorowych zaburzeniach rytmu serca. Opóźnia przewodzenie bodźców w węźle przedsionkowo-komorowym. Dzięki temu, zależnie od rodzaju zaburzeń rytmu, powraca prawidłowy rytm zatokowy i normalizuje się częstość rytmu komór. Prawidłowa częstość serca pozostaje niezmieniona lub nieznacznie zwalnia.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Staveran działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Staveran działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *