Staveran dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Staveran dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Staveran dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Staveran. Pamiętaj również sprawdzić ceny Staveran bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Staveran dawkowanie? Napisz swój komentarz

Opinie o Staveran

Sprawdź komentarze opinie o Staveran:

Gdzie kupić Staveran?

Szukasz gdzie można kupić Staveran?

Oto lista aptek i sklepów z Staveran:

Cena Staveran

Chcesz poznać szczegółowe ceny Staveran?

Forum Staveran

Lista pytań na forum o Staveran:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Staveran dawkowanie

Staveran dawkowanie:

Dorośli. Dławica piersiowa: zwykle 120 mg 3-4x/dobę. U większości pacjentów z dławicą powysiłkową może być skuteczna dawka 80 mg 3x/dobę, natomiast u pacjentów z dławicą spoczynkową i dławicą Prinzmetala dawki mniejsze niż 120 mg 3x/dobę prawdopodobnie nie będą skuteczne. Tachykardie nadkomorowe: 40 mg do 120 mg 3-4x/dobę w zależności od stanu pacjenta. Nadciśnienie tętnicze samoistne: zwykle 40 mg do 120 mg 3-4x/dobę. W przypadku długotrwałego leczenia, nie należy przekraczać dawki dobowej 480 mg. W przypadku krótkotrwałego podawania stosowanie wyższych dawek jest możliwe tylko w przypadku zaleceń lekarza. Pacjenci z niewydolnością wątroby. U pacjentów z niewydolnością wątroby dawka leku powinna być uzależniona od stopnia zaburzenia czynności tego narządu, tolerancji organizmu na lek oraz wielkości ciśnienia tętniczego krwi. Zwykle u pacjentów z tej grupy dawkę dobową należy zmniejszyć o 30%. U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby czas eliminacji werapamilu ulega wydłużeniu o 14 do 16 h. Pacjenci powinni pozostawać pod ścisłą kontrolą lekarza w przypadku wystąpienia objawów przedawkowania leku (wydłużenie odcinka PR w obrazie EKG, spadki ciśnienia tętniczego krwi). Pacjenci z niewydolnością nerek. Zaburzenie czynności nerek uważane jest za czynnik niezależny zwiększający ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego. Zarówno werapamil jak i jego główny metabolit norwerapamil nie podlegają eliminacji na drodze hemodializy, dlatego nie jest konieczne zwiększenie dawki leku u pacjentów poddanych dializie. Pacjenci w podeszłym wieku. U pacjentów w podeszłym wieku lub o mc. zaleca się zmniejszenie dawki początkowej produktu leczniczego. W badaniach obejmujących rozległą grupę pacjentów w podeszłym wieku z zawałem mięśnia sercowego nie określono ryzyka zwiększonej śmiertelności w przebiegu leczenia z użyciem leków blokujących kanały wapniowe. Działanie przeciwnadciśnieniowe werapamilu jest większe u pacjentów w podeszłym wieku w porównaniu z pacjentami młodszymi oraz jest większe u kobiet niż u mężczyzn.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Staveran dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Staveran dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *