Risset działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Risset działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Risset działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Risset. Pamiętaj również sprawdzić ceny Risset bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Risset działanie i stosowanie? Napisz swój komentarz

Opinie o Risset

Sprawdź komentarze opinie o Risset:

Ocena średnia Risset:

Risset otrzymał ocenę średnią: 3,1
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 7 opinii

Gdzie kupić Risset?

Szukasz gdzie można kupić Risset?

Oto lista aptek i sklepów z Risset:

Cena Risset

Chcesz poznać szczegółowe ceny Risset?

Forum Risset

Lista pytań na forum o Risset:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Risset działanie i stosowanie

Risset działanie i stosowanie:

Lek przeciwpsychotyczny, pochodna benzoksazolu. Selektywny antagonista receptorów monoamin, wykazuje silne powinowactwo zarówno do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 jak i receptorów dopaminergicznych D2, co jest wykorzystane w leczeniu pozytywnych objawów schizofrenii. Zrównoważone antagonistyczne działanie leku na receptory w ośrodkowym układzie nerwowym nie tylko zmniejsza zagrożenie wystąpienia objawów pozapiramidowych, ale także pozwala na skuteczne działanie przeciw objawom negatywnym i zaburzeniom afektywnym związanym ze schizofrenią. Wiąże się również z receptorami adrenergicznymi oraz w mniejszym stopniu, z receptorami histaminergicznymi. Po podaniu doustnym rysperydon wchłania się całkowicie z przewodu pokarmowego, stężenie maks. w osoczu lek osiąga po 1-2 h. Najistotniejszą drogą przemian metabolicznych rysperydonu jest hydroksylacja do 9-hydroksyrysperydonu, który ma właściwości farmakologiczne podobne do właściwości substancji macierzystej. Po podaniu doustnym okres półtrwania czynnych przeciwpsychotycznie substancji macierzystej i jej metabolitów wynosi 24 h. U pacjentów w podeszłym wieku lub z niewydolnością nerek, lek uzyskuje większe stężenia w osoczu i ma dłuższy T0,5, zaś u pacjentów z niewydolnością wątroby pozostają nie zmienione.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Risset działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Risset działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *