Retrikil działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Retrikil działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Retrikil działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Retrikil. Pamiętaj również sprawdzić ceny Retrikil bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Retrikil działanie i stosowanie

Retrikil działanie i stosowanie:

Abakawir i lamiwudyna są nukleozydowymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy (NRTI) i silnymi, selektywnymi inhibitorami replikacji HIV-1 i HIV-2 (LAV2 i EHO). Zarówno abakawir, jak i lamiwudyna są metabolizowane kolejno przez kinazy wewnątrzkomórkowe do odpowiednich 5’-trifosforanów (TP), które są aktywnymi postaciami tych leków. Trifosforan lamiwudyny i trifosforan karbowiru (aktywna trifosforanowa postać abakawiru) są substratami i kompetycyjnymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy (RT) HIV. Jednak główne działanie przeciwwirusowe polega na włączaniu się postaci monofosforanowej w łańcuch DNA wirusa, co prowadzi do zakończenia replikacji. Trifosforany abakawiru i lamiwudyny wykazują znacząco mniejsze powinowactwo do polimeraz DNA w komórkach gospodarza. Wykazano, że lamiwudyna działa silnie synergicznie z zydowudyną, hamując replikację HIV w hodowlach komórkowych. Abakawir wykazuje synergizm in vitro w skojarzeniu z newirapiną i zydowudyną. Wykazano jego działanie addycyjne w skojarzeniu z dydanozyną, stawudyną i lamiwudyną.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Retrikil działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Retrikil?

Szukasz gdzie można kupić Retrikil?

Oto lista aptek i sklepów z Retrikil:

Cena Retrikil

Chcesz poznać szczegółowe ceny Retrikil?

Forum Retrikil

Lista pytań na forum o Retrikil:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Retrikil działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *