pramolan przeciwskazania

Informacje o Pramolan przeciwskazania

Pramolan przeciwskazania:


Zachować ostrożność u chorych: z padaczką, z uszkodzeniami mózgu różnego pochodzenia, ponieważ opipramol może obniżać próg drgawkowy. Chorzy powinni pozostawać pod kontrolą lekarską. z niedociśnieniem, ponieważ opipramol może nasilić niedociśnienie. z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym w wywiadzie, z jaskrą z wąskim kątem przesączania. z zatrzymaniem moczu (np. przerost gruczołu krokowego). otrzymujących znieczulenie ogólne lub miejscowe, ponieważ zwiększa się ryzyko arytmii i nadmiernego obniżenia ciśnienia krwi. z ciężkimi schorzeniami wątroby. zaleca się okresową kontrolę obrazu krwi, a szczególnie w razie wystąpienia gorączki, grypy lub anginy. lek należy odstawiać stopniowo w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia objawów z odstawienia. bezpieczeństwo i skuteczność leku u dzieci poniżej 6 lat nie są ustalone. Preparat może upośledzać sprawność psychomotoryczną. Dlatego należy poinformować chorego o niebezpieczeństwie związanym z prowadzeniem pojazdów mechanicznych i obsługą maszyn będących w ruchu.
Nadwrażliwość na opipramol lub inne pochodne dibenzoazepiny. Leku nie stosować: jednocześnie z nieselektywnymi inhibitorami MAO, ponieważ mogą wystąpić ciężkie, zagrażające życiu reakcje (ciężka postać stanu drgawkowego, wysoka gorączka, śpiączka, nagły wzrost ciśnienia krwi a nawet zgon). U chorych leczonych inhibitorami MAO, leczenie opipramolem jest możliwe po upływie minimum 14 dni od chwili odstawienia tych leków.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Pramolan przeciwskazania, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Pramolan


Sprawdź komentarze opinie o Pramolan:


Ocena średnia Pramolan:

Pramolan otrzymał ocenę średnią: 3,7
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 80 opinii

Gdzie kupić Pramolan?

Szukasz gdzie można kupić Pramolan?

Oto lista aptek i sklepów z Pramolan:

Forum Pramolan

Lista pytań na forum o Pramolan:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

“pramolan przeciwskazania” - komentarz

  1. pramolan przeciwskazania #

    na początku bardzo uspokaja pełny luz bluz potem normalne stonowanie i brak lęku jestem bardzo zadowolony

A jak było u Ciebie?
Napisz swoją opinię o pramolan przeciwskazania