pramolan a alkohol

Informacje o Pramolan a alkohol

Pramolan a alkohol:

Lek stosowany w połączeniu z nieselektywnymi inhibitorami MAO może wywołać śpiączkę, nagły wzrost ciśnienia tętniczego krwi, gorączkę, drgawki, a nawet zgon. Z alkoholem nasila działanie hamujące czynność OUN. Neuroleptyki zwiększają stężenie opipramolu w osoczu. Opipramol nasila działanie leków wywierających działanie przeciwcholinergiczne, takich jak np. fenotiazyny, atropina, leki stosowane w chorobie Parkinsona oraz leki przeciwhistaminowe. W czasie znieczulenia ogólnego u chorego leczonego opipramolem mogą wystąpić zaburzenia przewodnictwa w sercu. W nagłych przypadkach zabieg chirurgiczny może być realizowany bez uprzedniej przerwy w leczeniu opipramolem, przy jednoczesnej kontroli elektrokardiogramu. Leki aktywujące enzymy wątrobowe monooksygenazy (np. barbiturany, karbamazepina, fenytoina, nikotyna, doustne leki antykoncepcyjne) mogą przyspieszać metabolizm opipramolu i zmniejszać jego skuteczność. Należy zmniejszyć dawki barbituranów, karbamazepiny, fenytoiny podczas jednoczesnego stosowania. Opipramol nasila działanie adrenaliny, efedryny, izoprenaliny, noradrenaliny, fenylefryny i fenylpropanolaminy, znajdujących się również w środkach miejscowo-znieczulających i lekach zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa. Obserwowano wzrost stężenia leków przeciwdepresyjnych w surowicy podczas równoczesnego podawania z fluoksetyną. Leczenie opipramolem można rozpocząć dopiero po upływie 2-3 tyg. po odstawieniu fluoksetyny, ze względu na długi okres półtrwania fluoksetyny i jej aktywnego metabolitu – norfluoksetyny.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Pramolan a alkohol, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Pramolan


Sprawdź komentarze opinie o Pramolan:


Ocena średnia Pramolan:

Pramolan otrzymał ocenę średnią: 3,7
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 80 opinii

Gdzie kupić Pramolan?

Szukasz gdzie można kupić Pramolan?

Oto lista aptek i sklepów z Pramolan:

Forum Pramolan

Lista pytań na forum o Pramolan:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

“pramolan a alkohol” - 2 komentarze

  1. pramolan a alkohol #

    Ja pije przy promolanie i piwka i winka. Nie sięgam po mocniejsze trunki ale ani po kilku kieliszkach wina ani po piwie nie czuje nic niepokojącego. Jedynie to ze szybko się podpijam. Wczoraj nawet zasnąć nie potrafiłam wiec chyba nawet senności nie ma :)

  2. pramolan a alkohol #

    W ulotce jest napisane jedynie, że w połączeniu z alkoholem może powodować senność. Piłem alkohol przy Pramolanie i nie zauważyłem jakichś odstępstw od normy.

A jak było u Ciebie?
Napisz swoją opinię o pramolan a alkohol