Piperacillin/Tazobactam Kabi działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Piperacillin/Tazobactam Kabi działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Piperacillin/Tazobactam Kabi działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Piperacillin/Tazobactam. Pamiętaj również sprawdzić ceny Piperacillin/Tazobactam bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Piperacillin/Tazobactam Kabi działanie i stosowanie

Piperacillin/Tazobactam Kabi działanie i stosowanie:

Połączenie antybiotyku β-laktamowego o szerokim zakresie działania z inhibitorem β-laktamazy, tazobaktamem. Piperacylina jest ureidopenicyliną wrażliwą na działanie wielu β-laktamaz, które unieczynnia tazobaktam. Połączenie obu związków rozszerzyło znacznie zakres działania bakteriobójczego piperacyliny o szczepy bakterii wytwarzające β-laktamazy. Preparat jest aktywny wobec wielu bakterii Gram(+) i Gram(-), tlenowych i beztlenowych. Działa bakteriobójczo m.in. na pałeczki Enterobacteriaceae, zwłaszcza Klebsiella spp. (w tym K. oxytoca i K. pneumoniae), Serratia marcescens, Enterobacter spp. (w tym E. cloacae i E. aerogenes), Citrobacter spp. (w tym C. freundii i C. diversus), Pseudomonas aeruginosa, Ps. cepacia, Stenotrophomonas maltophilia, Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Neisseria spp., Enterococcus faecalis i E. faecium, Streptococcus spp., Staphylococcus aureus i S. epidermidis, Bacteroides spp. (w tym B. fragilis), Listeria monocytogenes, Clostridium spp. Biodostępność piperacyliny po podaniu domięśniowym wynosi 71%, a tazobaktamu 84%. Wiązanie z białkami osocza piperacyliny i tazobaktamu wynosi odpowiednio 21 i 23%. Lek dobrze przenika do tkanek i płynów ustrojowych, w tym do błony śluzowej jelit, pęcherzyka żółciowego, płuc i żółci. Oba składniki preparatu są metabolizowane. Piperacylina jest wydalana głównie z moczem w postaci nie zmienionej (68%), częściowo z kałem; tazobaktam głównie z moczem w postaci nie zmienionej (80%) oraz w postaci metabolitu. T0,5 we krwi wynosi 0,7-1,2 h.


Opinie o Piperacillin/Tazobactam

Sprawdź komentarze opinie o Piperacillin/Tazobactam:

Gdzie kupić Piperacillin/Tazobactam?

Szukasz gdzie można kupić Piperacillin/Tazobactam?

Oto lista aptek i sklepów z Piperacillin/Tazobactam:

Cena Piperacillin/Tazobactam

Chcesz poznać szczegółowe ceny Piperacillin/Tazobactam?

Forum Piperacillin/Tazobactam

Lista pytań na forum o Piperacillin/Tazobactam:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Piperacillin/Tazobactam Kabi działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *