Ovitrelle skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ovitrelle skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ovitrelle skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ovitrelle. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ovitrelle bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Ovitrelle skutki uboczne

Ovitrelle skutki uboczne:

W badaniach porównawczych z zastosowaniem różnych dawek preparatu, stwierdzono następujące działania niepożądane związane z preparatem występujące w sposób zależny od dawki: zespół nadmiernej stymulacji jajników oraz wymioty i nudności. Zespół nadmiernej stymulacji jajników zaobserwowano u około 4% pacjentek leczonych preparatem. Ciężki zespół nadmiernej stymulacji był zgłaszany u mniej niż 0,5% pacjentek. W rzadkich przypadkach zespół zakrzepowo-zatorowy był związany z leczeniem menotropiną/hCG. Chociaż nie zaobserwowano takiego zdarzenia niepożądanego w czasie stosowania preparatu, istnieje jednak możliwość jego wystąpienia. Po podaniu hCG u pacjentek odnotowano występowanie ciąży pozamacicznej, skrętu jajnika i innych powikłań. Uznaje się, że wymienione powyżej działania niepożądane mają związek z zastosowaniem technik wspomaganego rozrodu (ang. Assisted Reproductive Techniques – ART). Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: (często) wymioty/nudności, ból brzucha; (niezbyt często) biegunka. Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: (często) łagodny lub umiarkowany zespół nadmiernej stymulacji jajników; (niezbyt często) ciężki zespół nadmiernej stymulacji jajników, ból piersi. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: (często) ból głowy, zmęczenie, miejscowa reakcja/ból w miejscu wstrzyknięcia. Zaburzenia psychiczne: (niezbyt często) depresja, drażliwość, niepokój. Zaburzenia układu immunologicznego: (bardzo rzadko) reakcje alergiczne. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (bardzo rzadko) łagodne odwracalne reakcje skórne, takie jak wysypka.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ovitrelle skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Ovitrelle?

Szukasz gdzie można kupić Ovitrelle?

Oto lista aptek i sklepów z Ovitrelle:

Cena Ovitrelle

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ovitrelle?

Forum Ovitrelle

Lista pytań na forum o Ovitrelle:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ovitrelle skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *