Orinox przedawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Orinox przedawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Orinox przedawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Orinox. Pamiętaj również sprawdzić ceny Orinox bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Orinox przedawkowanie

Orinox przedawkowanie:

Przedawkowanie może wystąpić w wyniku podania zarówno donosowo, jak i doustnie. Przedawkowanie może powodować, zwłaszcza u małych dzieci, ciężką depresję OUN. Kliniczny obraz po zatruciu pochodnymi imidazoliny może być mylący z powodu wystąpienia okresów nadpobudliwości na przemian z okresami depresji OUN i układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Objawami pobudzenia OUN są: lęk, podniecenie, omamy, drgawki. Objawami depresji OUN są: obniżona temperatura ciała, letarg, senność, śpiączka. Innymi objawami mogą być: zwężenie źrenic, rozszerzenie źrenic, pocenie się, bladość, sinica, tachykardia i bezdech. Gdy przeważają objawy ośrodkowe, zwłaszcza u dzieci, po bradykardii i nadciśnieniu tętniczym, można wystąpić niedociśnienie tętnicze. Należy podać węgiel aktywny (adsorbent) oraz siarczan sodu (środek przeczyszczający) lub wykonać intensywne płukanie żołądka, ponieważ wchłanianie ksylometazoliny może nastąpić natychmiast. W przypadku ciężkiego przedawkowania wskazany jest pobyt na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jako antidotum można podać nieselektywny α-adrenolityk, np. fentolaminę. Nalokson może wpływać na zahamowanie czynności OUN u pacjentów z ciężkim zatruciem. Jednak nie zostało to jeszcze klinicznie potwierdzone. Leki zwężające naczynia krwionośne są przeciwwskazane. Dalsze leczenie pod nadzorem lekarza powinno być objawowe i podtrzymujące.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Orinox przedawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Orinox

Sprawdź komentarze opinie o Orinox:

Gdzie kupić Orinox?

Szukasz gdzie można kupić Orinox?

Oto lista aptek i sklepów z Orinox:

Cena Orinox

Chcesz poznać szczegółowe ceny Orinox?

Forum Orinox

Lista pytań na forum o Orinox:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Orinox przedawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *