Ondansetron -1A Pharma działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ondansetron -1A Pharma działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ondansetron -1A Pharma działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ondansetron. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ondansetron bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Ondansetron -1A Pharma działanie i stosowanie? Napisz swój komentarz

Gdzie kupić Ondansetron?

Szukasz gdzie można kupić Ondansetron?

Oto lista aptek i sklepów z Ondansetron:

Cena Ondansetron

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ondansetron?

Forum Ondansetron

Lista pytań na forum o Ondansetron:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Ondansetron -1A Pharma działanie i stosowanie

Ondansetron -1A Pharma działanie i stosowanie:

Silny i wysoce wybiórczy antagonista receptora 5-HT3. Dokładny mechanizm jego działania przeciwwymiotnego i przeciwnudnościowego nie jest znany. Środki stosowane w chemioterapii oraz radioterapia mogą powodować uwalnianie 5-HT w jelicie cienkim i zapoczątkowują odruch wymiotny poprzez pobudzenie dośrodkowych włókien nerwu błędnego za pośrednictwem receptorów 5-HT3. Ondansetron hamuje powstawanie tego odruchu. Pobudzenie włókien dośrodkowych nerwu błędnego może także powodować uwalnianie 5-HT w areapostrema (obszarze zlokalizowanym w dnie IV komory mózgu), co może również wywoływać wymioty za pośrednictwem mechanizmu ośrodkowego. Działanie ondansetronu w przypadku nudności i wymiotów spowodowanych cytotoksyczną chemioterapią i radioterapią wynika prawdopodobnie z antagonistycznego wpływu na receptory 5-HT3 neuronów zlokalizowanych zarówno w obwodowym, jak i w OUN. Mechanizm działania leku w przypadku nudności i wymiotów okresu pooperacyjnego nie jest znany, ale jest on prawdopodobnie taki sam, jak w przypadku nudności i wymiotów wywołanych cytostatyczną chemioterapią i radioterapią. W badaniu farmako-psychologicznym u ochotników ondansetron nie wykazywał działania uspokajającego. Ondansetron nie zmienia stężenia prolaktyny w osoczu. Nie ustalono jeszcze roli ondansetronu w hamowaniu wymiotów wywołanych przez leki opiatowe.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ondansetron -1A Pharma działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ondansetron -1A Pharma działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *