metocard skutki uboczne

Informacje o Metocard skutki uboczne

Metocard skutki uboczne:

Działania niepożądane mają przeważnie charakter łagodny i przemijający. Działania niepożądane wymienione poniżej występowały w trakcie badań klinicznych lub podczas zastosowania w lecznictwie. W wielu przypadkach nie potwierdzono związku przyczynowego z zastosowaniem metoprololu. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: (bardzo rzadko) trombocytopenia, leukopenia. Zaburzenia enokrynologiczne: (rzadko) zaostrzenie utajonej cukrzycy. Zaburzenia metabolizmu i odżywiania: (niezbyt często) zwiększenie masy ciała. Zaburzenia psychiczne: (niezbyt często) depresja, osłabienie koncentracji, senność lub bezsenność, koszmarne sny. (rzadko) nerwowość, napięcie. (bardzo rzadko) zapominanie lub osłabienie pamięci, splątanie, omamy, zmiany osobowości (np. zmiany nastroju). Zaburzenia układu nerwowego: (często) zawroty głowy, bóle głowy. (niezbyt często) parestezje. Zaburzenia oka: (często) zaburzenia równowagi (połączone z omdleniem). (rzadko) zaburzenia widzenia, suchość lub podrażnienie oczu, zapalenie spojówek. (bardzo rzadko) szumy uszne, zaburzenia słuchu. Zaburzenia serca: (często) bradykardia, kołatanie serca. (niezbyt często) przejściowe zaostrzenie objawów niewydolności serca, blok przedsionkowo-komorowy I stopnia, ból w okolicy przedsercowej. (rzadko) czynnościowe objawy zaburzeń pracy serca, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia przewodzenia w sercu. Zaburzenia naczyń: (często) wyraźne zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i niedociśnienie ortostatyczne, bardzo rzadko z omdleniem. (niezbyt często) zimne dłonie i stopy. (bardzo rzadko) martwica u pacjentów z ciężkimi chorobami naczyń obwodowych występującymi przed leczeniem, pogorszenie chromania przestankowego lub zespołu Raynauda. Zaburzenia oddechowe, klatki
piersiowej i śródpiersia: (często) duszność wysiłkowa. (niezbyt często) skurcz oskrzeli. (rzadko) nieżyt nosa. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: (często) nudności, bóle brzucha, biegunka, zaparcia. (niezbyt często) wymioty. (rzadko) suchość w ustach. (bardzo rzadko) zaburzenia smaku. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: (rzadko) nieprawidłowe wyniki badań czynności wątroby. (bardzo rzadko) zapalenie wątroby. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (niezbyt często) wysypka (pokrzywka łuszczycopodobna i dystroficzne zmiany skórne), zwiększona potliwość. (rzadko) wypadanie włosów. (bardzo rzadko) reakcje związane z nadwrażliwością na światło, zaostrzenie łuszczycy, wystąpienie łuszczycy, łuszczyco-podobne zmiany na skórze. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe, tkanki łącznej i kości: (niezbyt często) kurcze mięśni. (bardzo rzadko) bóle stawów, osłabienie mięśni. Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: (rzadko) impotencja i inne zaburzenia seksualne, plastyczne stwardnienie prącia (choroba Peyroniego). Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: (bardzo często) zmęczenie. (niezbyt często) obrzęki.


Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Metocard skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Metocard


Sprawdź komentarze opinie o Metocard:


Ocena średnia Metocard:

Metocard otrzymał ocenę średnią: 3,8
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 4 opinii

Gdzie kupić Metocard?Szukasz gdzie można kupić Metocard?

Oto lista aptek i sklepów z Metocard:

Forum Metocard

Lista pytań na forum o Metocard:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

“metocard skutki uboczne” - 4 komentarze

 1. metocard skutki uboczne #

  Mam napadowe migotania przedsionków. Lekarz stwierdził że mam nadciśnienie.Przepisał Metocard 23,75 mg. Po jakimś okresie ciśnienie miałam 77/66 tętno 44. Lekarz kazał odstawić ten lek. Tak zrobiłam ale w środku mi się trzęsie. Ręce też. Czy może to być tym że odstawiony został ten lek?

 2. metocard skutki uboczne #

  Witam.
  Ja zażywam Metocard na arytmię już od 4 lat i nie odczuwam skutków ubocznych, czuję się po nim dobrze.

 3. metocard skutki uboczne #

  W moim przypadku było tak samo i lekarz zmienił mi na bixebre iteraz serce bije dobrze

 4. metocard skutki uboczne #

  Witam,
  Metocard 50 mg zażywam już od 6 lat 2 razy dziennie a czasami i 3 z powodu nadczynności tarczycy przy której cierpię na arytmię serca i wypadanie płatka zastawki.Lekarz endokrynolog przepisał mi ten lek,ponieważ choruję też na astmę i alergię a metocard nie powoduje zwężenia oskrzeli.Poza tym obniża poziom wapna(a miałam go ponad normę w organizmie bo mam też problemy z przytarczycami ) oraz cukru w organizmie( mam nietolerancje glukozy).Fakt metocard pomaga mi w tylko w tej arytmii i zwalnia puls, ale to jedyna jego zaleta.Ja po zażywaniu Metacardu czuję się tragicznie mam prawie wszystkie działania uboczne tz.zawroty głowy,szumy uszne,brak siły mięśniowej,problemy gastryczne,zapalenie spojówek ,jestem nerwowa wszystko mnie drażni,mam wrażliwość na zapachy,nasiliła mi się alergia pyłkowa,strasznie się pocę i dochodzi u mnie do hipotermii ,moja temperatura ciała to 34 stopnie nawet latem,nie mam w ogóle apetytu,a najbardziej mi dokucza silna nadwrażliwośc na światło i słońce z wysychaniem gałek ocznych,że jestem zmuszona przebywać w mieszkaniu przy opuszczonych roletach.Moje życie to prawie 4 sciany,popadłam w depresję z której nie mogę wyjść i wiem,ze z niej nie wyjdę ,chyba,że przestałabym zażywać ten lek,ale nie mogę bo ta arytmia nie daje mi życ,nawet budzi mnie w nocy przeważnie nad ranem i szybko muszę zażyc ten metocard bo inaczej bym nie wstała z łóżka bo w spoczynku mam arytmię pomiędzy 140-160 min.Lekarze mi przepisywali inne leki na arytmię ale mój organizm ich nie tolerował,więc jestem zmuszona ten lek zażywać by żyć,ale co to za życie w 4 scianach?Nie wiem czy mam taki wrażliwy organizm,że mam tyle ubocznych działań po tym metocardzie ,czy to przyczyna alergii i innych chorób na które choruję ale powiem jedno,że po tym leku straciłam chęci do życia i czuję się tragicznie!!!

A jak było u Ciebie?
Napisz swoją opinię o metocard skutki uboczne