Meropenem ACIC dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Meropenem ACIC dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Meropenem ACIC dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Meropenem. Pamiętaj również sprawdzić ceny Meropenem bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Meropenem ACIC dawkowanie

Meropenem ACIC dawkowanie:

Dawka i czas leczenia lekiem powinny uwzględniać rodzaj leczonego zakażenia, w tym jego ciężkość i odpowiedź kliniczną. Dawkowanie: u dorosłych i młodzieży dawka 2 g, 3x/dobę i dawka do 40 mg/kg mc. 3x/dobę u dzieci może być szczególnie właściwa podczas leczenia niektórych rodzajów zakażeń, takich jak zakażenia szpitalne bakteriami Pseudomonas aeruginosa lub Acinetobacter spp. Należy dodatkowo rozważyć schemat dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. Dorośli i młodzież: zapalenie płuc, w tym pozaszpitalne i szpitalne zapalenie płuc – 500 mg lub 1 g dawka podawana co 8 h; zapalenie płuc i oskrzeli w przebiegu mukowiscydozy 2 g – dawka podawana co 8 h; powikłane zakażenia dróg moczowych – 500 mg lub 1 g dawka podawana co 8 h; powikłane zakażenia w obrębie jamy brzusznej – 500 mg lub 1 g dawka podawana co 8 h; zakażenie śród- i poporodowe – 500 mg lub 1 g dawka podawana co 8 h; powikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich – 500 mg lub 1 g dawka podawana co 8 h; ostre, bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych – 2 g dawka podawana co 8 h; leczenie gorączkujących pacjentów z neutropenią – 1 g dawka podawana co 8 h. Produkt podaje się zwykle w infuzji dożylnej trwającej około 15-30 minut. Alternatywnie dawki do 1 g można podawać w trwającym około 5 minut wstrzyknięciu dożylnym (bolusie). Dostępne dane potwierdzające bezpieczeństwo stosowania u dorosłych dawki 2 g we wstrzyknięciu dożylnym (bolus) są ograniczone. Zaburzenie czynności nerek. Dawkę dla dorosłych i młodzieży należy zmodyfikować, jeśli ClCr jest mniejszy niż 51 ml/min, patrz niżej. Dane potwierdzające taką modyfikację dla jednostkowej dawki 2 g są ograniczone. ClCr (ml/min) 26-50: 1 dawka jednostkowa co 12 h; ClCr (ml/min) 10-25: 0,5 dawki jednostkowej co 12 h; ClCr (ml/min) Cr większym niż 50 ml/min modyfikacja dawki nie jest konieczna. Dzieci i młodzież. Dzieci w wieku poniżej 3 m-cy. Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności meropenemu u dzieci w wieku poniżej 3 m-cy ani nie ustalono dla nich optymalnego schematu dawkowania. Jednak ograniczone dane farmakokinetyczne świadczą o tym, że odpowiednim schematem dawkowania może być podawanie meropenemu w dawce 20 mg/kg mc. co 8 h. Dzieci w wieku od 3 m-cy do 11 lat, o mc. do 50 kg: zapalenie płuc, w tym pozaszpitalne i szpitalne zapalenie płuc – 10 lub 20 mg/kg; zapalenie płuc i oskrzeli w przebiegu mukowiscydozy – 40 mg/kg; powikłane zakażenia dróg moczowych – 10 lub 20 mg/kg; powikłane zakażenia w obrębie jamy brzusznej – 10 lub 20 mg/kg; powikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich – 10 lub 20 mg/kg; ostre, bakteryjne zapalenie opon mózgowordzeniowych – 40 mg/kg; leczenie gorączkujących pacjentów z neutropenią – 20 mg/kg. Dzieci o mc. większej niż 50 kg: należy podawać dawkę zalecaną dla pacjentów dorosłych. Brak doświadczenia dotyczącego stosowania produktu leczniczego u dzieci z zaburzeniami czynności nerek.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Meropenem ACIC dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Meropenem

Sprawdź komentarze opinie o Meropenem:

Gdzie kupić Meropenem?

Szukasz gdzie można kupić Meropenem?

Oto lista aptek i sklepów z Meropenem:

Cena Meropenem

Chcesz poznać szczegółowe ceny Meropenem?

Forum Meropenem

Lista pytań na forum o Meropenem:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Meropenem ACIC dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *