lamitrin skutki uboczne

Informacje o Lamitrin skutki uboczne

Lamitrin skutki uboczne:

Najczęściej: bóle głowy, zmęczenie, wysypka, nudności, zawroty głowy, senność oraz bezsenność. Gdy lamotrygina była stosowana w leczeniu skojarzonym obserwowano: podwójne i nieostre widzenie, zapalenie spojówek, zawroty głowy, senność, bóle głowy, uczucie zmęczenia, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (wymioty, biegunka) oraz drażliwość i agresywność, pobudzenie, zaburzenia świadomości (splątanie) i omamy. Bardzo rzadko: zespół rzekomotoczniowy, przypadki wysypki o ciężkim przebiegu stanowiącej potencjalne zagrożenie życia, w tym zespołu Stevens-Johnsona i toksycznej martwicy naskórka (zespół Lyella). Wysypka może być jednym z elementów zespołu nadwrażliwości, który obejmuje szereg różnorodnych objawów: gorączka, limfadenopatia, obrzęk twarzy i odchylenia w wynikach badań krwi obwodowej i czynności wątroby. Zespół ten wykazuje różny stopień nasilenia zmian klinicznych i może niekiedy prowadzić do wystąpienia zespołu wykrzepiania wewnątrznaczyniowego (DIC) oraz niewydolności wielonarządowej. Wczesne objawy zespołu nadwrażliwości (gorączka, limfadenopatia) mogą występować bez wyraźnej wysypki skórnej. Mogą wystąpić zmiany hematologiczne: neutropenia, leukopenia, niedokrwistość, trombocytopenia, pancytopenia i w bardzo rzadkich przypadkach niedokrwistość aplastyczna i agranulocytoza. W rzadkich przypadkach może wystąpić wzrost wartości laboratoryjnych wskaźników wydolności wątroby. Notowano także zaburzenia ruchowe: tiki, chwiejny chód, ataksja, oczopląs, drżenie. W niektórych przypadkach preparat może nasilać objawy parkinsonizmu u pacjentów z wcześniej rozpoznaną chorobą Parkinsona, a w bardzo rzadkich przypadkach może wywoływać objawy pozapiramidowe (w tym choreoatetotyczne) u pacjentów bez współistniejącego schorzenia układu pozapiramidowego.


Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Lamitrin skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Lamitrin


Sprawdź komentarze opinie o Lamitrin:


Ocena średnia Lamitrin:

Lamitrin otrzymał ocenę średnią: 4,0
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 9 opinii

Gdzie kupić Lamitrin?Szukasz gdzie można kupić Lamitrin?

Oto lista aptek i sklepów z Lamitrin:

Forum Lamitrin

Lista pytań na forum o Lamitrin:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

“lamitrin skutki uboczne” - 5 komentarze

 1. lamitrin skutki uboczne #

  Mnie też czasami boli głowa, ale to tylko chwilowe. Natomiast ciągle jestem senna, i ciągle bolą mnie mięśnie, a biorę Lamitrin dopiero 2 tydzień razem z Trundem, którego od następnego tygodnia mam już nie brać. Od Trundu wypadały mi włosy i robiły się śniaki, teraz jest lepiej, ale przeszkadza ten ból mięśni po Lamitrinie.
  Co do agresji, nerwowości itd, to zaczęło się już przy braniu Trudnu, teraz jest lepiej, raz kiedyś zdarzy się wybuch, tu jest niestety potrzebna praca na sobą i samokontrola.
  Mam jeszcze natłok myśli i często się dołuje, ale już zanim zdiagnozowano epi i zanim brałam leki moja psychika była dość słaba, po lekach niestety nasilenie, ciągłą gonitwa myśli…

 2. lamitrin skutki uboczne #

  Zauważyłam u siebie luki w pamięci krótkotrwałej. Lamitrin biorę od ośmiu lat i z moją pamięcią jest coraz gorzej. Po dużym stresie nadal mam ataki epi w postaci wyłączenia. Lamitrin w dawce 2 x 200 biorę razem z Topamaxsem 2 X 50, oraz Diuramidem doraźnie w okresie okołomiesiączkowym i dużego stresu.

 3. lamitrin skutki uboczne #

  Nie wiem, czy od tego leku, ale bardzo bolą mnie mięśnie, szczególnie nóg i pośladków

 4. lamitrin skutki uboczne #

  Miałam ostre zapalenie spojówek wysypke i bolała mnie strasznie głowa miałam gorączkę bolały mnie mięśnie i byłam senna

 5. lamitrin skutki uboczne #

  Drażliwość , i agresywność oraz splątenie i raz częste bóle głowy, to nie dla mnie, nienawidze jak boli mnie głowa.i ta agresja….

A jak było u Ciebie?
Napisz swoją opinię o lamitrin skutki uboczne