Lamitrin działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Lamitrin działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Lamitrin działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Lamitrin. Pamiętaj również sprawdzić ceny Lamitrin bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Lamitrin działanie i stosowanie

Lamitrin działanie i stosowanie:

Lamotrygina jest blokerem zależnym od różnicy potencjałów kanałów sodowych, dzięki czemu hamuje powtarzające się z wysoką częstotliwością wyładowania potencjałów czynnościowych neuronów. Lek ten hamuje nadmierne uwalnianie glutaminianu (aminokwasu, który odgrywa kluczową rolę w powstawaniu napadów padaczkowych), tym samym blokuje powstawanie potencjałów czynnościowych wywołanych przez glutaminian. Lamotrygina jest szybko i całkowicie wchłaniana z przewodu pokarmowego bez znaczącego efektu pierwszego przejścia. Maks. stężenie w surowicy krwi występuje po ok. 2,5 h. Wiązanie z białkami osocza wynosi około 55%. Za metabolizm lamotryginy odpowiedzialne są UDP-glukuronylo-transferazy. Lamotrygina w niewielkim stopniu indukuje własny metabolizm proporcjonalnie do dawki. Jednakże nie ma dowodów na to, żeby lamotrygina wpływała na farmakokinetykę innych leków przeciwpadaczkowych; dotychczasowe dane wskazują, że interakcje między lamotryginą i lekami metabolizowanymi przy udziale cytochromu P-450 są mało prawdopodobne. Eliminacja lamotryginy odbywa się głównie na drodze przemian do pochodnych glukuronidowych, które są następnie wydalane z moczem. Mniej niż 10% leku zostaje wydalone w postaci niezmienionej z moczem. Tylko 2% związku wydalane jest z kałem.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Lamitrin działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Lamitrin

Sprawdź komentarze opinie o Lamitrin:

Ocena średnia Lamitrin:

Lamitrin otrzymał ocenę średnią: 4,0
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 9 opinii

Gdzie kupić Lamitrin?

Szukasz gdzie można kupić Lamitrin?

Oto lista aptek i sklepów z Lamitrin:

Cena Lamitrin

Chcesz poznać szczegółowe ceny Lamitrin?

Forum Lamitrin

Lista pytań na forum o Lamitrin:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Lamitrin działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *