Ipreziv dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ipreziv dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ipreziv dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ipreziv. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ipreziv bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Ipreziv dawkowanie? Napisz swój komentarz

Gdzie kupić Ipreziv?

Szukasz gdzie można kupić Ipreziv?

Oto lista aptek i sklepów z Ipreziv:

Cena Ipreziv

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ipreziv?

Forum Ipreziv

Lista pytań na forum o Ipreziv:

    Brak pytań na forum o Ipreziv

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Ipreziv dawkowanie

Ipreziv dawkowanie:

Zalecana dawka początkowa wynosi 40 mg/dobę. W przypadku pacjentów, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli ciśnienia krwi po podaniu mniejszej dawki, dawkę można zwiększyć maksymalnie do 80 mg. Prawie maksymalne działanie przeciwnadciśnieniowe produktu uzyskuje się w ciągu 2 tyg.,natomiast maksymalne działanie w przeciągu 4 tyg. Jeżeli ciśnienie krwi nie jest odpowiednio kontrolowane produktem leczniczym w monoterapii, dodatkowy spadek ciśnienia krwi można uzyskać po podaniu produktu leczniczego w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi, w tym lekami moczopędnymi (jak np. chlortalidonem i hydrochlorotiazydem) oraz blokerami kanału wapniowego. Nie jest konieczne dostosowanie dawki początkowej produktu leczniczego u pacjentów w podeszłym wieku, jednakże, u pacjentów w bardzo podeszłym wieku (≥75 lat), u których istnieje ryzyko wystąpienia niedociśnienia, należy rozważyć rozpoczynanie leczenia od dawki 20 mg. Należy zachować ostrożność u pacjentów z nadciśnieniem i ciężką niewydolnością nerek lub w terminalnej fazie niewydolności nerek, ponieważ nie ma doświadczenia odnośnie stosowania produktu leczniczego u tych pacjentów. Azylsartanu nie można usunąć z krążenia ogólnoustrojowego metodą hemodializy. Nie ma konieczności dostosowania dawki u pacjentów z łagodną i umiarkowaną niewydolnością nerek. Produktu leczniczego nie badano u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i dlatego jego stosowanie nie jest zalecane w tej grupie pacjentów. Ze względu na ograniczoną ilość dostępnych danych odnośnie stosowania produktu leczniczego u pacjentów z łagodną i umiarkowaną niewydolnością wątroby zaleca się ścisłe monitorowanie i rozważenie rozpoczynanie leczenia od dawki 20 mg. U pacjentów, u których może wystąpić zmniejszenie objętości wewnątrznaczyniowej lub niedobór soli (np. pacjenci, u których występują wymioty, biegunki lub którzy przyjmują wysokie dawki leków moczopędnych), produkt leczniczy należy początkowo podawać pod ścisłym nadzorem medycznym i rozważyć rozpoczynanie leczenia od dawki 20 mg. Należy zachować ostrożność u pacjentów z nadciśnieniem i z zastoinową niewydolnością serca ponieważ nie ma doświadczenia stosowania produktu leczniczego u tych pacjentów. Dostosowanie dawki nie jest wymagane u osób rasy czarnej, ale obserwowano mniejsze obniżenie ciśnienia krwi w porównaniu z osobami nie należącymi do rasy czarnej. Ogólnie, takie zjawisko występuje również w przypadku innych antagonistów receptora angiotensyny II (AT1) i inhibitorów enzymu konwertującego angiotensynę. Tym samym u pacjentów rasy czarnej częściej może zachodzić potrzeba zwiększenia dawki produktu leczniczego i jednoczesnego podawania innych leków w celu uzyskania odpowiedniej kontroli ciśnienia krwi. Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania i skuteczności produktu leczniczego u dzieci i młodzieży

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ipreziv dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ipreziv dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *