Ipegen działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ipegen działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ipegen działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ipegen. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ipegen bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Ipegen działanie i stosowanie? Napisz swój komentarz

Gdzie kupić Ipegen?

Szukasz gdzie można kupić Ipegen?

Oto lista aptek i sklepów z Ipegen:

Cena Ipegen

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ipegen?

Forum Ipegen

Lista pytań na forum o Ipegen:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Ipegen działanie i stosowanie

Ipegen działanie i stosowanie:

Omeprazol należy do grupy swoistych inhibitorów H+, K+ ATP-azy (pompy protonowej) w komórkach okładzinowych żołądka. Hamuje wydzielanie kwasu solnego w komórkach okładzinowych żołądka, zarówno podstawowe, jak i po stymulacji, w tym również przez bodźce fizjologiczne (drażnienie nerwu błędnego, pokarm, rozciągnięcie żołądka). Wiąże się z podjednostką enzymu – H+, K+ ATP-azy na powierzchni wydzielniczej komórek okładzinowych żołądka. W niskim pH kanalików komórek okładzinowych żołądka, tworzy wiązanie kowalencyjne w centrum aktywnym enzymu, hamując długotrwale wydzielanie kwasu solnego w końcowej fazie procesu wytwarzania. Po doustnym podaniu, początek działania antysekrecyjnego występuje po 1 h, a efekt maks. po 2 h. Po 24 h od podania preparatu następuje zahamowanie czynności wydzielniczej komórek okładzinowych w 50% i efekt ten utrzymuje się do 72 h. Działanie omeprazolu hamujące wydzielanie kwasu solnego nasila się stopniowo w miarę podawania kolejnych dawek preparatu, stan stacjonarny ustala się po 4 dniach. Po odstawieniu preparatu aktywność wydzielnicza komórek okładzinowych żołądka powraca do normy w ciągu 3-5 dni. Stosowany raz na dobę w zwykle zalecanych dawkach terapeutycznych, powoduje wzrost stężenia gastryny w surowicy w ciągu pierwszych 1-2 tyg. leczenia. Wykazuje działanie bakteriobójcze na Helicobacter pylori, w leczeniu zakażeń wywołanych tym drobnoustrojem stosowany jest w skojarzeniu z amoksycyliną, klarytromycyną i metronidazolem. Wchłania się szybko z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym, osiągając maks. stęż. w surowicy w ciągu 0,5-3,5 h. Dostępność biologiczna omeprazolu po podaniu doustnym wynosi 30 – 40% (w porównaniu z podaniem dożylnym) w zakresie dawek 20-40 mg.T0,5 leku w osoczu wynosi 0,5-1 h, całkowity klirens osoczowy 500-600 ml/min, objętość dystrybucji 0,3-0,4 l/kg. Omeprazol wiąże się z białkami osocza w 95%. Jest całkowicie metabolizowany w wątrobie, a jednym z głównych metabolitów jest 5-hydroksyomeprazol. Pozostałe metabolity to pochodne sulfonowe i tioeterowe omeprazolu. Wydala się głównie z moczem, a tylko niewielka jego ilość wydalana jest z kałem. Mniej niż 0,1% dawki omeprazolu wydala się z moczem w postaci nie zmienionej, około 60% wydalane jest w postaci metabolitów – głównie 5-hydroksyomeprazolu, w ciągu 6 h po podaniu preparatu.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ipegen działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ipegen działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *