Hydroxyzinum Adamed dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Hydroxyzinum Adamed dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Hydroxyzinum Adamed dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Hydroxyzinum. Pamiętaj również sprawdzić ceny Hydroxyzinum bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Hydroxyzinum Adamed dawkowanie

Hydroxyzinum Adamed dawkowanie:

Produkt leczniczy należy stosować w najmniejszej skutecznej dawce, a czas leczenia powinien być możliwie jak najkrótszy. Ponieważ tabl. o mocy 10 mg nie można podzielić na 2 równe dawki, jeśli konieczne jest podanie dawki mniejszej niż 10 mg należy zastosować inne odpowiednie moce i postaci farmaceutyczne produktów leczniczych zawierających hydroksyzynę. Ponieważ tabl. o mocy 25 mg nie można podzielić na 2 równe dawki, jeśli konieczne jest podanie dawki mniejszej niż 25 mg należy zastosować inne odpowiednie moce i postaci farmaceutyczne produktów leczniczych zawierających hydroksyzynę. W przypadku objawowego leczenia lęku u dorosłych: 10-50 mg/dobę, w 2-3 dawkach podzielonych. U dorosłych maks. dawka dobowa wynosi 100 mg. Farmakoterapia lęku powinna być zawsze stosowana jako leczenie uzupełniające. Jeśli to możliwe, leczenie powinno być rozpoczęte, prowadzone oraz zakończone przez tego samego lekarza. W przypadku objawowego leczenia świądu towarzyszącego pokrzywce: dorośli i młodzież(≥12 lat) 25-50 mg wieczorem lub w dawkach podzielonych, podawanych w ciągu dnia. U dorosłych i dzieci o mc. 40 kg i powyżej maks. dawka dobowa wynosi 100 mg; dzieci w wieku ≥5-11 lat 10-25 mg wieczorem lub w dawkach podzielonych, podawanych w ciągu dnia. U dzieci o mc. do 40 kg maks. dawka dobowa wynosi 2 mg/kg mc./dobę. Dawkę należy dostosować w podanym zakresie dawek, zgodnie z odpowiedzią pacjenta na leczenie. Ze względu na przedłużone działanie zaleca się, aby u osób w podeszłym wieku rozpocząć leczenie od połowy zalecanej dawki. U osób w podeszłym wieku należy zastosować najmniejszą możliwą dawkę. Maks. dawka dobowa u osób w podeszłym wieku wynosi 50 mg/dobę. Należy stale oceniać wyniki oraz potrzebę leczenia. U pacjentów z umiarkowanym lub ciężkim zaburzeniem czynności nerek należy zmniejszyć dawkę hydroksyzyny, ze względu na zmniejszone wydalanie jej metabolitu, cetyryzyny. Należy zachować ostrożność u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby oraz rozważyć zmniejszenie dawki. Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci do 5 rż.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Hydroxyzinum Adamed dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Hydroxyzinum

Sprawdź komentarze opinie o Hydroxyzinum:

Ocena średnia Hydroxyzinum:

Hydroxyzinum otrzymał ocenę średnią: 3,6
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 18 opinii

Gdzie kupić Hydroxyzinum?

Szukasz gdzie można kupić Hydroxyzinum?

Oto lista aptek i sklepów z Hydroxyzinum:

Cena Hydroxyzinum

Chcesz poznać szczegółowe ceny Hydroxyzinum?

Forum Hydroxyzinum

Lista pytań na forum o Hydroxyzinum:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Hydroxyzinum Adamed dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *