Farmorubicin skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Farmorubicin skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Farmorubicin skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Farmorubicin. Pamiętaj również sprawdzić ceny Farmorubicin bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Farmorubicin skutki uboczne

Farmorubicin skutki uboczne:

Wyłysienie (zwykle odwracalne). Nudności, wymioty, biegunka, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej z bolesnymi nadżerkami. Mielotoksyczność: leukopenia (nadir 10-14 dnia, normalizacja 21 dnia), w mniejszym stopniu małopłytkowość i niedokrwistość. Kardiotoksyczność może wystąpić jako wczesna (obniżenie napięcia zespołu QRS, obniżenie S-T, spłaszczenie T, częstoskurcz zatokowy, zaburzenia rytmu serca) lub kardiomiopatia późna z zastoinową niewydolnością krążenia (trwałe obniżenie napięcia zespołów QRS, przedłużenie przerwy skurczowej, zmniejszenie frakcji wyrzutowej). Kardiotoksyczność wczesna może pojawić się już w kilka minut po podaniu cytostatyku, niezależnie od dawki. Wysoka gorączka, stany podgorączkowe, dreszcze, pokrzywka, odczyny anafilaktyczne. Białaczki szpikowe wtórne, niekiedy o krótkim okresie latencji. Miejscowe reakcje po wynaczynieniu łącznie z martwicą tkanek, stwardnienie naczyń. Po podaniu dopęcherzowym – rzadko krwotoczne zapalenie pęcherza moczowego. Możliwe jest zabarwienie moczu na kolor czerwony (objaw przemijający po 1-2 dniach i klinicznie nieistotny).

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Farmorubicin skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Farmorubicin?

Szukasz gdzie można kupić Farmorubicin?

Oto lista aptek i sklepów z Farmorubicin:

Cena Farmorubicin

Chcesz poznać szczegółowe ceny Farmorubicin?

Forum Farmorubicin

Lista pytań na forum o Farmorubicin:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Farmorubicin skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *