Farmorubicin działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Farmorubicin działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Farmorubicin działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Farmorubicin. Pamiętaj również sprawdzić ceny Farmorubicin bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Farmorubicin działanie i stosowanie

Farmorubicin działanie i stosowanie:

Cytostatyk z grupy antybiotyków antracyklinowych. Farmorubicynę w porównaniu z doksorubicyną cechuje lepszy wskaźnik terapeutyczny, mniejsza toksyczność ogólna, a zwłaszcza kardiotoksyczność. Lek wbudowuje się do nici DNA, powodując jej miejscowe rozerwanie i zahamowanie aktywności polimerazy DNA, w wyniku czego dochodzi do szybkiego zatrzymania akcji mitotycznej i syntezy kwasów nukleinowych. Powoduje także powstawanie aberracji chromosomalnych w komórkach. Forma RD (rapid dissolution) jest łatwo rozpuszczalną postacią leku; forma PFS jest postacią gotową do użycia. Po podaniu dożylnym eliminacja leku następuje trójfazowo; bardzo szybko w fazie początkowej i powoli w fazie końcowej. Średni T0,5 wynosi 40 h. Jest metabolizowana w wątrobie do aktywnego metabolitu (13-OH pochodnej), którego stężenie we krwi jest mniejsze niż stężenie leku nie zmienionego. Lek jest wydalany głównie z żółcią. Nie przenika do płynu mózgowo-rdzeniowego. Po podaniu dopęcherzowym prawie nie wchłania się do organizmu.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Farmorubicin działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Farmorubicin?

Szukasz gdzie można kupić Farmorubicin?

Oto lista aptek i sklepów z Farmorubicin:

Cena Farmorubicin

Chcesz poznać szczegółowe ceny Farmorubicin?

Forum Farmorubicin

Lista pytań na forum o Farmorubicin:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Farmorubicin działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *