Farmorubicin dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Farmorubicin dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Farmorubicin dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Farmorubicin. Pamiętaj również sprawdzić ceny Farmorubicin bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Farmorubicin dawkowanie

Farmorubicin dawkowanie:

Lek można podawać dożylnie (we wlewie), dotętniczo i dopęcherzowo. Leku nie można podawać doustnie, domięśniowo i dokanałowo. Dorośli w monoterapii: dożylnie 60-90 mg/m2 pc. w ciągu 3-5 min. co 3 tyg.; w polichemioterapii dawkę należy zmniejszyć. U chorych z upośledzeniem czynności szpiku (w podeszłym wieku, po poprzednim leczeniu lub w wyniku nacieku nowotworowego) podaje się dawkę mniejszą: 60-70 mg/m2 pc. Dawkę tę można podać jednorazowo lub podzielić na pojedyncze mniejsze dawki podawane przez 2-3 dni. W upośledzeniu czynności wątroby przy stężeniu bilirubiny 1,4-3,0 mg/100 ml podaje się połowę dawki, natomiast przy stężeniu bilirubiny przekraczającym 3 mg/100 ml podaje się 25% dawki. Całkowita dawka kumulacyjna wynosi 550 mg/m2 pc. U chorych uprzednio napromienianych na śródpiersie dawkę zmniejsza się do 400 mg/m2 pc. W chemioterapii raka sutka można bezpiecznie stosować dawki większe: w monoterapii do 135 mg/m2 pc., w polichemioterapii do 120 mg/m2 pc. – powtarzane co 3-4 tyg. W chemioterapii uzupełniającej raka sutka z przerzutami węzłowymi podaje się 100-120 mg/m2 pc. Podawanie dopęcherzowe: rak brodawczakowaty pęcherza moczowego – wlewka dopęcherzowa 50 mg po rozpuszczeniu w 25-50 ml 0,9% roztworu NaCl raz w tygodniu przez 8 tyg. (dawkę należy zmniejszyć do 30 mg w przypadku miejscowych objawów niepożądanych); carcinoma in situ – wlewka 80 mg; profilaktyka nawrotów raka pęcherza po elektroresekcji przezcewkowej – 50 mg raz w tyg. przez 4 tyg., a następnie raz w m-cu przez 11 m-cy. Chory powinien utrzymać mocz w pęcherzu przez 1 h.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Farmorubicin dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Farmorubicin?

Szukasz gdzie można kupić Farmorubicin?

Oto lista aptek i sklepów z Farmorubicin:

Cena Farmorubicin

Chcesz poznać szczegółowe ceny Farmorubicin?

Forum Farmorubicin

Lista pytań na forum o Farmorubicin:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Farmorubicin dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *