Famogast dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Famogast dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Famogast dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Famogast. Pamiętaj również sprawdzić ceny Famogast bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Famogast dawkowanie

Famogast dawkowanie:

Dorośli. Choroba wrzodowa dwunastnicy: 40 mg przed snem przez 4-8 tyg. U większości pacjentów wyleczenie uzyskuje się po 4 tyg. terapii. W razie potrzeby terapię można przedłużyć do 8 tyg. Zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej dwunastnicy: 20 mg bezpośrednio przed snem. Stany chorobowe związane z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego (zespól Zollingera-Ellisona): początkowo 20 mg co 6 h. Dawkowanie podtrzymujące powinno być dostosowane indywidualnie, w zależności od stanu pacjenta i reakcji na leczenie. Największa zastosowana dawka famotydyny, po której nie wystąpiły działania niepożądane wynosiła 800 mg/dobę. Choroba wrzodowa żołądka: zwykle 40 mg bezpośrednio przed snem. Wyleczenie występuje po 4-8 tyg. terapii. Choroba refłuksowa przełyku: leczenie dolegliwości w przebiegu choroby refluksowej przełyku: 20 mg 2x/dobę przez 6-12 tyg. Większość pacjentów odczuwa poprawę po 2 tyg. leczenia. Jeżeli w przebiegu choroby refluksowej przełyku doszło do nadżerek lub owrzodzeń przełyku: zwykle 40 mg 2x/dobę przez 6-12 tyg. Zapobieganie nawrotom choroby refluksowej przełyku oraz wystąpieniu nadżerek lub owrzodzeń w przebiegu choroby refluksowej przełyku: 20 mg 2x/dobę. Niewydolności nerek: pacjenci z ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 10 ml/min.) powinni stosować preparat w dawce 20 mg przed snem. Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku: takie jak u pacjentów młodszych. Stosowanie u dzieci: nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania famotydyny u dzieci.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Famogast dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Famogast?

Szukasz gdzie można kupić Famogast?

Oto lista aptek i sklepów z Famogast:

Cena Famogast

Chcesz poznać szczegółowe ceny Famogast?

Forum Famogast

Lista pytań na forum o Famogast:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Famogast dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *